Sparčiai auganti infliacija: kurioje šalyje galite gauti puodelį pigiausios kavos?

Didėjanti infliacija Europoje nepagailėjo vieno iš labiausiai mėgstamų paprastų gyvenimo malonumų - puodelio kavos, - rašo
euronews.com.

Eurostato duomenimis, rugpjūtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, kavos kaina visame žemyne šoktelėjo 16,9 proc., todėl milijonams europiečių, įpratusių pradėti dieną nuo puodelio kavos (dažnai - nuo antro, o gal net trečio), šis juodas skystas gėris tapo prabanga.

Tačiau tuo blogos naujienos nesibaigia: kapučino, macchiato ir latte kavos kokybė yra prastesnė nei paprastos espreso kavos ar juodojo americano.

Šviežias nenugriebtas pienas dabar kainuoja 24,3 proc. brangiau nei pernai, o šviežias neriebus pienas pabrango 22,2 proc.

Tačiau labiausiai išaugo cukraus, kuris dabar yra 33,4 proc. brangesnis nei pernai, kaina.

Jei niekada neįpratote gerti juodos kavos, dabar pats metas pamiršti įgytą kartumo skonį, jei norite sutaupyti šiek tiek pinigų.

Milijonams europiečių šie kainų pokyčiai greičiausiai turės didelės įtakos jų finansams: Skaičiuojama, kad europiečiai yra didžiausi kavos vartotojai visame pasaulyje.

Tačiau, nors kavos kainų didėjimas neaplenkė nė vienos Europos šalies, situacija visame žemyne nėra vienoda.

Kur Europoje kava yra brangiausia?

Suomijos ir Lietuvos kavos mėgėjai jau būtų pastebėję, kad kasdienis kavos puodelis jų kišenes slegia kur kas labiau nei dar prieš metus.

Abiejose šalyse kavos kaina šoktelėjo atitinkamai 43,6 ir 39,9 proc.

Į nelaimingą penketuką šalių, kuriose kavos kainos padidėjo labiausiai, taip pat pateko Švedija - 36,7 procento, Estija - 36,4 procento ir Vengrija - 34,3 procento.

Estija ir Lietuva taip pat patenka į šalių, kuriose labiausiai padidėjo cukraus ir šviežio pieno kainos, penketuką.

Estijoje cukraus kaina padidėjo 81,2 proc., o šviežio nenugriebto pieno - 38,9 proc.

Tuo tarpu Lietuvoje šviežio nenugriebto pieno kaina šoktelėjo 50,2 proc., o šviežio lieso pieno - 46,8 proc.

Lenkijoje mėgėjai netrukus gali pereiti prie juodos kavos gėrimo, nes cukrus ten šiemet pabrango 109,2 procento, o Vengrijoje labiausiai pabrango šviežias neriebus pienas - 51,7 procento.

Kur pigiausia?

Italų laimei, espreso kavos tėvynėje kavos kainos išaugo mažiausiai - 6,6 proc., po jos seka Airija - 6,9 proc. ir Malta - 9,7 proc.

Malta taip pat buvo vienintelė šalis, kuri nepranešė apie šviežio pieno kainų pokytį.

Pigiausios kavos penketuke taip pat yra Portugalija, kurios kaina padidėjo 10,5 proc. ir Prancūzija - 11,2 proc.

Cukraus į kavos puodelį pigiau dėti Austrijoje, Švedijoje ir Vokietijoje, kur cukraus kaina šoktelėjo atitinkamai tik 1,9, 2,1 ir 2,3 proc.

Pieno į kavą įpilti mažiau kainuotų Prancūzijoje, Kipre ir Liuksemburge - neriebus pienas (atitinkamai 9,4, 10,9 ir 11,5 proc.) ir Italijoje, Kipre bei Liuksemburge - nenugriebtas pienas (10,1, 11,5 ir 13,0 proc.).

Organizatorių nuotr.
 

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder