Ekspertas įvardijo išmaniojo televizoriaus funkcijas, apie kurias, galbūt, nežinojote

(2)

Norint pilnai išnaudoti išmanaus televizoriaus galimybes – reikėtų skirti laiko ir nuodugniai pasidomėti, kokių funkcijų jis turi. 

„Samsung Electronics Baltics“ produktų eksperto Tomo Alešiūno teigimu, dalis išmaniųjų televizorių savininkų neišnaudoja, o, galbūt, dalis jų net ir nežino visų įrenginio suteikiamų galimybių.

Ekspertas dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis naują televizorių ir kaip pagerinti žiūrėjimo patirtį, pasitelkiant tam tikras jo funkcijas.

Kokį ekraną pasirinkti?

Ekrano kokybė, anot T. Alešiūno, yra vienas iš svarbiausių faktorių, į kurį reikia atsižvelgti renkantis išmanųjį televizorių.

„QLED televizoriai naudoja technologiją, kuri sugeria šviesą ir taip ją paverčia itin realistiškomis, tiksliomis spalvomis, kurios išlieka įvairiais ryškumo lygiais.

Jeigu jums svarbi gili juoda spalva bei švari balta – atkreipkite dėmesį į televizorius su OLED ekranu“, – sako T. Alešiūnas.

Dar vienas svarbus dalykas, į kurį T. Alešiūnas siūlo atkreipti dėmesį renkantis televizorių – rezoliucija.

„Full HD“ raiška ilgą laiką buvo laikoma daugelio televizorių standartu, užtikrinančiu pakankamą vaizdo kokybę kasdieniam žiūrėjimui.

Tačiau šiuo metu rinkoje apstu aukštesne vaizdo kokybe pasižyminčių televizorių – pavyzdžiui „4K”. Be to, tam tikruose naujų televizorių modeliuose yra įdiegtos ir inovatyvios dirbtinio intelekto funkcijos, leidžiančios „4K” kokybę pakelti iki „8K” lygio.

O „8K Ultra HD“ įrenginiuose įdiegtos naujausios TV technologijos, siūlančios aukščiausią detalumo ir vaizdo aiškumo lygį.

Žiūrint tiesiogines sporto varžybas, koncertus, vaizdas bus toks ryškus, kad atrodys tarsi šiuo metu rungtynes ar mėgstamą renginį stebite ne savo svetainėje, o stadione“, – teigia specialistas.

Išmaniosios bei DI paremtos funkcijos

T. Alešiūnas teigia, kad naujausių modelių televizoriuose yra įdiegti inovatyvūs  sprendimai, kurie mėgstamas programas padės pasiekti dar greičiau ir paprasčiau.

„Šiuolaikiniai televizoriai gali būti valdomi balsu. Tai apima ir balsinį kanalų keitimą, garso reguliavimą, turinio paiešką ar net kitų išmaniųjų namų įrenginių valdymą, todėl norint surasti mėgstamą laidą ar perjungti kanalą jums nebereikės ieškoti pultelio.

Taip pat, naujausiuose televizorių flagmanuose jau esantis DI pagerina garso takelio kokybę – specialia technologija sustiprinamas kiekvieno veikėjo tariamų žodžių girdimumas, slopinamas aplinkinis triukšmas, be to, garso takelis sinchronizuojamas su televizoriaus rodomu vaizdu, o ir garsumas yra suvienodinamas keičiantis turiniui“, – pasakoja produktų ekspertas.

DI algoritmus televizoriai taip pat naudoja žiūrėjimo įpročiams ir pasirinkimams analizuoti. Tuomet naudotojams pateikiamos asmeninės turinio rekomendacijos.

Šios rekomendacijos gali padėti atrasti naujų filmų, serialų, TV laidų, atsižvelgiant į kiekvieno pomėgius ir ankstesnę žiūrėjimo istoriją. Dėl to, pasak T. Alešiūno, nebereiks sukti galvos ir valandų valandas praleisti ieškant aktualaus turinio.

Dar viena išmanioji funkcija, skirta mėgstantiems vienu metu stebėti skirtingą turinį – „Multi-View“. Ji leidžia vienu metu viename ekrane matyti du skirtingus vaizdus bei klausytis skirtingo turinio prijungus ausines ar garso sistemą.

„Kairiajame ekrane galite žiūrėti turinį iš įvairių šaltinių, pavyzdžiui, TV priedėlio, TV imtuvo, „Blu-ray“ leistuvų arba žaidimų konsolių, o dešiniajame ekrane matyti turinį, atvaizduojamą iš jūsų telefono ekrano.

Taip vienu metu galite žiūrėti norimą filmą ir susirašinėti su draugais ar naršyti socialiniuose tinkluose. Pavyzdžiui, naujausi „QLED 8K TV” linijos TV modeliai leidžia vienu metu stebėti net iki 4 skirtingų turinio vienetų“, – sako T. Alešiūnas.

Galite valdyti ir telefonu

Produktų ekspertas užtikrina – naujausių televizorių modeliai glaudžiai susisieja ir su vartotojų išmaniaisiais telefonais.

Priartėjus prie televizoriaus su išmaniuoju telefonu, jame aktyvuojamos funkcijos, telefoną paverčiančios nuotoliniu TV ir kitų namie esančių išmaniųjų įrenginių valdymo pultu.

„Šiuolaikiniai televizoriai turi puikų suderinamumą su kitais daiktų interneto (IoT) įrenginiais – prisijungę prie visos namų įrenginių sistemos jie leidžia vartotojui kurti personalizuotus valdiklius ir informacinius ekranus, kuriuose galima matyti stebėjimo kamerų vaizdą, įrenginių energijos suvartojimą ir kitą svarbią informaciją“, –  pasakoja T. Alešiūnas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder