Už tarptautinių sankcijų pažeidimus virtualiųjų valiutų operatoriui „Payeer“ skirta beveik 9,3 mln. eurų bauda

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) Lietuvoje registruotai depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatoriaus paslaugų ir virtualiųjų valiutų keityklos operatoriaus paslaugų (VASP) veiklą vykdžiusiai bendrovei „Payeer“ skyrė daugiau nei 8,23 mln. eurų siekiančią baudą už tarptautinių sankcijų pažeidimus.

Kaip nurodoma FNTT pranešime, VASP veiklą vykdžiusi įmonė FNTT pareigūnų dėmesio susilaukė 2023 m., buvo atliktas bendrovės patikrinimas.

Nustatyta, kad Lietuvoje UAB „Payeer“ buvo įregistruota 2022 m. spalio 20 d., tačiau faktiškai savo veiklą pradėjo vykdyti nuo 2023 m. sausio 17 d., kai jos pirmtakei, Estijoje registruotai įmonei „Payeer“ buvo panaikinta licencija vykdyti VASP veiklą.

 Lietuvoje bendrovė galimai buvo įsteigta tęsti „Payeer“ veiklą, kuri yra nesuderinama su tarptautinėmis sankcijomis.

Surinktą medžiagą vertinusi komisija nustatė, kad nuo faktinės veiklos pradžios „Payeer“ priklauso kriptovaliutų platforma „Payeer.com“, per kurią bendrovė savo klientams, daugiausiai iš Rusijos, leido vykdyti sandorius Rusijos rubliais, juos pervedant iš Europos Sąjungos sankcionuotų Rusijos bankų ir į juos.

Rusijos fiziniams ir juridiniams asmenims taip pat buvo suteikiama galimybė gauti kriptoturto piniginės, sąskaitų tvarkymo ar saugojimo paslaugas.

Konstatuota, kad tarptautinių sankcijų įstatymus bendrovė pažeidžia daugiau nei 1,5 metų. Nustatyta, kad per šį laikotarpį UAB „Payeer“ turėjo ne mažiau nei 213 tūkst. klientų, o bendrovės pajamos siekė daugiau nei 164 mln. eurų.  

Taip pat nebuvo nutraukti sankcijas pažeidžiantys sandoriai, vykdomi per sankcionuotus Rusijos bankus. Padaryti bendrovės pažeidimai buvo įvertinti kaip sunkūs, pati bendrovė nebendradarbiavo, neteikė paaiškinimų, todėl jai paskirta piniginė bauda – daugiau nei 8,236 mln. eurų.

Be to, buvo nustatyti PPTFPĮ pažeidimai. Konstatuota, kad bendrovė nepranešė FNTT apie klientų operacijas ar sandorius virtualiąja valiuta, lygius ar viršijančius 15 tūkst. Eurų.

Įvertinus PPTFPĮ pažeidimų mastą ir pobūdį, bendrovei skirta piniginė bauda – 1,06 mln. eurų.

Bendrovė šiuos sprendimus dar gali apskųsti.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder