Vaiduoklių pardavimas šalia Klaipėdos Senojo turgaus išgąsdino kaimynus

(3)

Prie Senojo turgaus gyvenantiems žmonėms baiminantis, kad greta esančius apleistus pastatus atidavus į naujas rankas jiems kils kliūčių patekti į savo namus, statinių pardavimo aukcionas sustabdytas.

Turgaus aikštės pirmojo namo gyventojai į žurnalistus kreipėsi po to, kai greta esančius du pastatus-vaiduoklius valdanti Savivaldybės įmonė "Naujasis turgus" paskelbė aukcioną, kuris turėjo prasidėti liepos 4-ąją. 

Klaipėdiečiai sunerimo, kad parduodamam nekilnojamajam turtui priskiriamas sklypas ribojasi su jų namais, todėl naujieji šeimininkai turės galimybę darbus planuoti taip, kad galėtų užstatyti įėjimą į jų namus.

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus sako, kad ši situacija jam žinoma, miesto vadovas nurodė aukcioną stabdyti siekiant gauti garantijas, kad nauji pastatų savininkai Turgaus aikštės pirmojo namo gyventojams kliūčių nesukels.

"Esu priėmęs sprendimą sustabdyti aukcioną ir noriu raštiškų teisininkų užtikrinimų, kad toks variantas nedarant naujo detalaus plano yra įmanomas", - žurnalistams sakė A. Vaitkus.

"Naujojo turgaus" vadovas Viačeslavas Karmanovas "Vakarų ekspresui" patvirtino, kad aukcionas sustabdytas: "Stabdžiai yra įjungti, klausimas sprendžiamas."

V. Karmanovui taip pat žinomi gretimo namo gyventojų nuogąstavimai, pasak vadovo, su klaipėdiečiais apie šias baimes kalbėta, jie informuoti apie saugiklius, padedančius išvengti galimo užkirtimo kelio į namus.

"Gyventojai baiminasi, kad ateis naujas savininkas ir neleis jiems įeiti į namą, nors su jais buvo pokalbis, kad aukcione yra uždėtas saugiklis, kad būsimam savininkui teks spręsti klausimą su Savivaldybe dėl servituto. Matyt, neįtikino gyventojų", - kalbėjo V. Karmanovas.

Komercinio nekilnojamojo turto paslaugų ir konsultacijų bendrovės "Newsec" interneto platformoje prie šio aukciono informacijos nurodoma, jog būsimasis pirkėjas įsipareigoja užtikrinti nemokamą patekimą į pastatą Turgaus a. 1 greta esančiu taku.

Meras A. Vaitkus sako, kad aukcionas bus sustabdytas tol, kol bus gauti visi šioje situacijoje kylantys klausimai. Jo teigimu, tai reikėtų padaryti vengiant teritorijos detaliojo plano keitimo, nes tokiu atveju procedūros gerokai užsitęstų.

"Jeigu būtų daromas naujas detalus planas, aišku, pastato pardavimas turbūt nusikeltų maždaug pusantrų-porą metų, nes tokią mes turime Lietuvoje biurokratinę sistemą", - kalbėjo meras. 

Uostamiesčio vadovas įsitikinęs, jog pastatus parduoti įmanoma apsaugant gyventojų interesus. 

"Yra galimybė nustatyti sąlygas, pagal kurias pastatą įgiję asmenys turėtų raštu įsipareigoti gyventojams dėl patekimo į jų namus. Gyventojai yra aukščiau visko, jie tikrai vienokiu ar kitokiu būdu turės teisę patekti į savo namus. Gal nebebus to malonumo statyti kitame skype savo automobilių, ką dabar jie darė, bet į savo namus pateks be jokių kliūčių", - sakė A. Vaitkus. 

Turgaus aikštėje 3 ir Galinio pylimo gatvėje 4 esantys pastatai aukcione parduodami už pradinę 650 tūkst. eurų kainą. 

1907 metais statytas raudonų plytų mūro pastato paskirtis yra gyvenamoji, per 400 kvadratinių metrų plote yra suplanuoti 8 butai.

Šalia esanti parduotuvė pradėta statyti 1978-aisiais, tačiau darbai nebaigti. Šio pastato plotas - beveik 400 kvadratinių metrų. Abu statiniai yra iš valstybės nuomojamoje žemėje, kurios bendras plotas yra 10 arų. 

Pardavus šį turtą gautas lėšas "Naujasis turgus" planuoja panaudoti turimo nekilnojamojo turto remontui. 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder