Zananavičius Briuselyje aptars dujų poreikio mažinimą bei elektros rinkos reformą

Zananavičius Briuselyje aptars dujų poreikio mažinimą bei elektros rinkos reformą

(1)

Energetikos viceministras Albinas Zananavičius antradienį kartu su kitais už energetiką atsakingais Bendrijos šalių atstovais aptars dujų vartojimo klausimus bei Europos Komisijos (EK) siūlomą elektros rinkos reformą.

Ministrai sieks pratęsti pernai liepą pasiektą bei iki šių metų kovo galiojusį susitarimą savo noru sumažinti dujų vartojimą 15 proc., palyginti su pastarųjų penkerių metų rugpjūčio–kovo mėnesių vidurkiu. Pasiekus naują susitarimą, tikslas sumažinti dujų vartojimą būtų pratęstas iki kitų metų kovo. 

Posėdžio metu ministrai pirmą kartą diskutuos dėl EK pateiktų pasiūlymų reformuoti Bendrijos elektros rinką. Komisijos kovo viduryje pateiktais pasiūlymais siekiama sparčiau plėtoti atsinaujinančius energijos išteklius, atsisakyti dujų, sumažinti vartotojų sąskaitų priklausomybę nuo iškastinio kuro kainų, taip pat juos apsaugoti nuo galimo kainų šuolio bei manipuliacijų rinka.

Vis dėlto EK nenumato atsieti elektros ir dujų kainų – pasak Lietuvos deleguoto eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus, didelę elektros dalį vis dar gaminant iš dujų to padaryti kol kas neįmanoma. Tuo metu energetikos ministras Dainius Kreivys kovo viduryje teigė, kad Lietuva norėtų nuolat galiojančios viršutinės dujų kainų ribos mechanizmo. 

Ministrai taip pat sieks susitarti dėl bendro požiūrio dėl dujų ir vandenilio dokumentų rinkinio, į kurį įtrauktais pasiūlymais siekiama sudaryti palankesnes sąlygas naudoti daugiau dujų iš atsinaujinančiųjų energijos išteklių ir mažo anglies dioksido pėdsako dujų, taip atsisakant gamtinių dujų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder