Plaukikas E. Matakas iškovojo Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalį

(2)

Lietuvos plaukikas Edgaras Matakas (22 m.) iškovojo Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalį. Mūsų šalies atstovas užėmė trečią vietą visiškai nematančių plaukikų S11 klasės 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje. E. Matakas tapo antruoju istorijoje paralimpiniu prizininku lietuviu šioje sporto šakoje, skelbia Lietuvos paralimpinis komitetas.

Paraišką į apdovanojimą Ramūno Leono treniruojamas atletas pateikė dar atrankos varžybose, kuriose buvo greičiausias ir distanciją įveikė per 26,16 sek., artimiausią varžovą aplenkęs beveik puse sekundės.

Finale E. Matakas nebuvo toks greitas, jis distanciją įveikė per 26,38 sek. ir finišą pasiekė trečias. Pirmas buvo brazilas W. Belarmino Pereira (26,03 sek.), antras liko kinas D. Hua (26,18 sek.).

E. Matakas – antras plaukikas iš Lietuvos, kuriam pavyko tapti paralimpiniu prizininku. Vienintelį medalį šioje sporto šakoje mūsų šaliai buvo iškovojęs Kęstutis Skučas, kuris 2004 m. Atėnuose pelnė sidabrą.

E. Matakas savo trofėjų kolekcijoje turi visų svarbiausių žmonių su negalia sporto renginių medalius. 2017 m. jis pasaulio čempionate Meksikoje pelnė auksą 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje, o 100 metrų laisvu stiliumi distancijoje finišavo trečias ir pasipuošė bronzos apdovanojimu.

2021 m. Europos čempionate Portugalijoje Lietuvos plaukikas susižėrė tris aukso medalius. Kauniečiui niekas neprilygo 50 metrų laisvu stiliumi, 100 metrų laisvu stiliumi ir 100 metrų krūtine rungtyse.

Tokijo paralimpinėse žaidynėse E. Matako dar laukia pasirodymas 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje.

Tokijuje E. Matako iškovotas paralimpinis medalis – 38-as lietuvių apdovanojimas paralimpinio sporto istorijoje, sakoma Lietuvos paralimpinio komiteto pranešime.