Dviejų traumuotų žaidėjų sulaukęs „Rytas“ lengvai susitvarkė su „Neptūnu“

(2)

Vilniaus „Rytas“ (10/1) sulaukė Tannerio Leissnerio ir Vaido Kariniausko bei Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) namų rungtynėse 97:76 (25:15, 25:23, 26:20, 21:18) nepasigailėjo Klaipėdos „Neptūno“ (2/7).

Vilniaus klubas rungtynes pradėjo sėkmingiau (7:3), tačiau Benas Griciūnas su Martynu Mažeika neleido varžovams pernelyg pabėgti – 9:12. Skirtumą dar labiau mažino Matas Jogėla, bet „Rytas“ rengė spurtą 10:0, du tritaškius smeigė Arnas Butkevičius, tad vilniečiai pirmavo jau 22:11. Po pirmo kėlinio šeimininkai buvo priekyje 25:15.

Skirtumą vilniečiai tik augino (29:18), o Deividas Gailius iš trijų baudų metimų pataikė vos vieną. Vaidas Kariniauskas tokių šansų nešvaistė, tuo tarpu Maurice’as Ndouras su Tannerio Leissneriu ėmė nesigailėti varžovų – 40:22. Galiausiai ilgąją pertrauką „Rytas“ išėjo pirmaudamas 50:38.

„Rytas“ rodėsi toliau kontroliavo situaciją (62:44), bet „Neptūnas“ nenuleido rankų ir atsakė 5 taškais paeiliui. Edgaras Želionis su Juliumi Juciku toliau mažino „Neptūno“ atsilikimą (53:64), bet galiausiai Vaidas Kariniauskas su Gyčiu Radzevičiumi nutraukė prastesnę vilniečių atkarpą – 69:53. Vaidas ėmė rungtynių vadžias į savo rankas ir leido „Rytui“ atstatyti solidų pranašumą – 76:58.

Paskutinis kėlinys teliko formalumu, kuriame tolimais metimais „Rytas“ visiškai žudė varžovus. Vilniečiai per visas rungtynes jų pataikė 13 iš 31 (42 proc.), kai klaipėdiečiai – 2 iš 12 (17 proc.). Juos realizavo Klaidas Metrikis ir Matas Jogėla.

Grįžęs į aikštę T.Leissneris per 18 minučių pelnė 8 taškus (1/1 dvit., 2/2 trit.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 13 naudingumo balų.

V.Kariniauskas per 12 minučių įmetė 14 taškų, atliko 3 perdavimus bei rinko 15 naudingumo balų.

„Rytas“: Maurice’as Ndouras 16, Arnas Butkevičius (5/6 trit., 7 atk. kam.) ir Ivanas Buva (8 atk. kam.) – po 15, Vaidas Kariniauskas 14, Gytis Radzevičius 11, Margiris Normantas 9 (3/8 trit., 5 rez. perd.).

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 13 (6 atk. kam.), Deividas Gailius, Julius Jucikas – po 11, Benas Griciūnas 10 (7 atk. kam.), Martynas Mažeika 9.