Justės magija: Europa – po lietuvių kojomis!

(1)

Auksu sužibusi Lietuvos aštuoniolikmečių merginų rinktinė – Europos viršūnėje.

Viliaus Stanišausko auklėtinės Senojo žemyno dramatiškame pirmenybių didžiajame finale 78:75 (16:15, 21:20, 19:18, 22:22) parklupdė iki tol pralaimėjimo skonio nepatyrusias Ispanijos bendraamžes.

Likus žaisti mažiau nei pusę minutės varžoves pataikė iš toli ir lietuvių pranašumas buvo minimalus – 76:75. Tuomet Justė Jocytė realizavo du baudos metimus (78:75), o paskutinėje atakoje ispanių tolimas metimas tikslo nepasiekė ir lietuvės pasileido į triumfą.

Lemiamas turnyro mačas buvo vertas finalo vardo – pirmaujanti komanda keitėsi net 15 kartų, o ketvirtajame kėlinyje lietuvėms vienintelį kartą rungtynėse nutolus dviženkliu skirtumu (66:56) ispanės netrukus ėmė mažinti atotrūkį.

Lietuvos rinktinės garvežį į priekį žūtbūtinėje dvikovoje ir vėl tempė įspūdingai rungtyniavusi Justė Jocytė. Komandos kapitonė pelnė 28 taškus, atkovojo 9 bei perėmė 3 kamuolius, išdalino 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 38 naudingumo balus.

Tai – pirmasis Lietuvos jaunimo rinktinių auksas nuo pat 2012-ųjų, kuomet Kazio Maksvyčio treniruojami 1992 m. kartos vaikinai U20 Europos čempionate Slovėnijoje pasidabino aukščiausios prabos medaliais.

U18 merginų rinktinė čempionų taurę į viršų kėlė ir 2008 metais Slovakijoje, kuomet finale 63:57 įveikė Rusiją.

Lietuva: Justė Jocytė 28, Ugnė Sirtautaitė 17, Viltė Andrunavičiūtė 16, Gerda Raulušaitytė 6.

Ispanija: Elena Buenavida Estevez 36, Carla Brito 12, Alicia Florez Getino 6.