Teismas pradėjo nagrinėti Margaritos Drobiazko bylą dėl atimtos Lietuvos pilietybės, apklaus jos sutuoktinį Povilą Vanagą

(1)

Regionų administracinio teismo Vilniaus rūmai antradienį iš esmės pradėjo nagrinėti šokėjos ant ledo Margaritos Drobiazko bylą dėl atimtos Lietuvos pilietybės, per posėdį kaip liudytoją ketinama apklausti jos sutuoktinį Povilą Vanagą.

M. Drobiazko posėdyje dalyvauja nuotoliniu būdu, ji kalba rusų kalba, su teismu bendrauja per rusų-lietuvių kalbų vertėją, Lietuvoje teismo procesas gali vykti tik valstybine lietuvių kalba.

„Matom nuotoliu pareiškėją, galit pateikti dokumentą?“, – posėdžio pradžioje teiravosi teisėjas Gediminas Užubalis.

Byla atverčiama praėjus daugiau nei metams po jos gavimo teisme, teismas teigia, kad taip atsitiko dėl labai didelio jo darbo krūvio.

„Aš kalbėsiu rusiškai. Kaip jaučiuosi? Kol kas gerai. Mes ilgai laukėme, aš džiaugiuosi, kad pagaliau sulaukėme (teismo – ELTA). Trys savaitės iki gimdymo“, – žurnalistams pasakojo M. Drobiazko. Dėl šios priežasties teismo prašoma per posėdžius daryti pertraukas.

M. Drobiazko žurnalistams teigė, kad Lietuvoje nesilankė pusantrų metų.

„Daug pasakoti, 30 metų istorijos“, – sakė ji.

M. Drobiazko atstovauja dvi advokatės – Sandra Ponelienė ir Kristina Čeredničenkaitė.

„Įstatymo nuostata pakeista, teisiniai aspektai leidžia abejoti priimtu sprendimu, dėl to ir paduotas skundas“, – Eltai sakė advokatė K. Čeredničenkaitė.

S. Ponelienė kaip liudytoją prašo apklausti M. Drobiazko sutuoktinį Povilą Vanagą, jis šoko kartu poroje Sočyje, jis gali paliudyti, kodėl ten dalyvavo, taip pat, kokias pasekmes jiems sukėlė prezidento dekretas dėl pilietybės atėmimo. P. Vanagą prašoma apklausti dar antradienį nuotoliniu būdu.

Teismas į šokėjos ant ledo pilietybės bylą kaip trečiuosius asmenis įtraukė Vidaus reikalų ministeriją, Migracijos departamentą ir Pilietybės reikalų komisiją. Atsakovas šioje byloje yra prezidentas Gitanas Nausėda.

M. Drobiazko anksčiau teigė apskundusi sprendimą siekdama „kovoti už tai, ką laikau teisinga ir svarbu“.

ELTA primena, kad prezidentas pernai rugsėjo viduryje pasirašė dekretą, kuriuo iš M. Drobiazko atėmė Lietuvos pilietybę. Tai padaryti rekomendavo Pilietybės reikalų komisija, argumentuodama jos viešai reiškiamu palaikymu karą Ukrainoje vykdančiam Kremliaus režimui.

Rusijos sportininkei Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta prieš 30 metų už nuopelnus Lietuvos sportui ir šalies vardo garsinimą. M. Drobiazko su savo vyru P. Vanagu yra atstovavusi Lietuvai įvairiuose čempionatuose.

Seimas yra priėmęs Pilietybės įstatymo pataisas, leidžiančias Lietuvos pilietybę atimti iš dvigubą pilietybę turinčio asmens, jeigu jis viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar jos sąjungininkų saugumo interesams.

Lietuvos institucijos teigia, kad M. Drobiazko palaiko glaudžius profesinius ir asmeninius ryšius su Tatjana Navka – Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona. T. Navkai Europos Sąjunga ir JAV yra įvedusios sankcijas.

Kaip rašo Visuotinė lietuvių enciklopedija, 1971 metais gimusi M. Drobiazko 1994 m. baigė Maskvos srities kūno kultūros institutą. Nuo 1988 šoka poroje su P. Vanagu, su kuriuo 2000 m. susituokė.
13 kartų (1992–2002, 2005, 2006) ji tapo Lietuvos šokių ant ledo čempionė.

2002-2019 m. Lietuvoje kasmet organizavo (su P. Vanagu) pramoginį ledo renginį Liepsnojantis ledas. 2007-2010, 2012-2014 m., 2016-2020 m. Rusijos televizijos ledo šou laidų dalyvė. 2000-siais apdovanota Gedimino ordino Riterio kryžiumi. 

2022 m. Lietuvos prezidento dekretu apdovanojimas atimtas, pažeminus apdovanotojo vardą, kai Rusijos karo prieš Ukrainą metu čiuožė T. Navkos organizuotame pramoginiame ledo renginyje Sočyje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder