Kalėdų Senelio palaidojimo vieta: archeologai paskelbė radę sarkofagą

Archeologai aptiko kalkakmenio sarkofagą Švento Mikalojaus bažnyčioje Demrėje, Turkijoje. Ekspertai mano, kad tai graikų vyskupo šventojo Mikalojaus, kuris suvaidino svarbų vaidmenį legendoje apie Kalėdų senelį, palaidojimo vieta.

Kaip rašo „Interesting Engineering“, radinys yra Turkijos kultūros ir turizmo ministerijos inicijuoto projekto „Ateities paveldas“ dalis. Jam vadovauja docentė Ebra Fatma Findik.

Sarkofago ilgis yra apie 2 metrus. Jis buvo palaidotas 1,5-2 metrų gylyje po žeme. Akmeninis karstas turėjo pakeltą dangtį ir šlaitinį stogą.

Objektas aptiktas dviejų aukštų bažnyčios priestato priestate, kuris kasinėjamas nuo 1989 m. Profesorius Findikas sakė, kad gyvūnų kaulų ir molinių lempų fragmentų radinys padėjo nustatyti, kad tai - laidojimo vieta.

„Didžiausia mūsų viltis - rasti užrašą ant sarkofago. Tai padėtų išsiaiškinti laidojimo vietos turinį ir leistų mums nustatyti tikslų laikotarpį, kuriam ji priskiriama“, - sakė profesorius.

Šventojo Mikalojaus palaikų kelionė

Graikų kilmės vyskupas šventasis Mikalojus buvo ypač žinomas dėl savo slaptų dovanų praktikos, kuri davė pradžią folklorui apie Kalėdų senelį. Praėjus beveik dviem šimtmečiams po jo mirties, VI mūsų eros amžiuje Bizantijos imperatorius Teodosijus II įsakė pastatyti šventajam skirtą bažnyčią. Ji buvo pastatyta virš vyskupo palaidojimo vietos.

Vėliau šventojo Mikalojaus kūnas buvo ekshumuotas ir perlaidotas bažnyčioje. Tačiau XI a. jo palaikai buvo pervežti į Barį Italijoje, kur kaip šventosios relikvijos buvo palaidoti San Nicola bazilikoje. Per Pirmąjį kryžiaus žygį Venecijos jūreiviai rado didžiąją dalį jo palaikų ir nugabeno juos į Veneciją, į San Nicolò al Lido vienuolyno baziliką.

1953 m. Italijoje atlikta kaulų fragmentų apžiūra parodė, kad jie priklausė tam pačiam asmeniui. Tačiau, pasak „Archaeology News“, neįmanoma nustatyti, ar tai buvo pats šventasis Mikalojus.

„Kai kurie šaltiniai teigia, kad šventasis Mikalojus buvo palaidotas netoli šventosios Miros miesto teritorijos. Tai, kad sarkofagą radome netoli bažnyčios, kurioje, kaip manoma, yra jo kapas, gali reikšti, kad tai iš tiesų yra ta šventa vieta, kurios ieškojome.

Tai tvirtas archeologinis istorinių šaltinių apie šventojo Mikalojaus palaidojimo vietą patvirtinimas“, - pridūrė Findikas.

Šaltinis: .unian.net

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder