Gedulingi pietūs

Prietarai: kodėl per gedulingus pietus negalima daužtis taurelėmis - 99 % žmonių nežino tikrosios priežasties

Pobūvius, kaip ir laidotuves, lydi daugybė papročių ir taisyklių. Kiekvienas, kada nors dalyvavęs tokiuose renginiuose, tikriausiai pastebėjo, kaip pagerbiami mirusieji - per gedulingus pietus nėra įprasta daužtis taurėmis ir bokalais.

Taisyklė nesidaužtii taurelėmis pagerbiant mirusįjį atsirado gerokai prieš susiformuojant šiuolaikiniam pasaulio supratimui.

Pavyzdžiui, pagonys tikėjo, kad mirusiojo dvasia lieka šeimoje ir po mirties. Todėl per laidotuves žmonės tiesiog pakeldavo taures, kad artimųjų sielos galėtų "išgerti" kartu su visais.

Yra dar viena priežastis, kodėl per gedulingus pietus nešokama. Anksčiau prietaringi žmonės buvo įsitikinę, kad taip jie apsaugo vieni kitus nuo sielvarto "perdavimo" jiems.

Kodėl už mirusiuosius neskelbiamas tostas - ryšys su religija

Įvairiose religijose yra skirtingų paaiškinimų, kodėl po laidotuvių negalima daužtis taurelėmis.

Pavyzdžiui, mūsų protėviai tikėjo, kad taurių skambėjimas panašus į varpų skambėjimą. Juo buvo raginama iš namų išvaryti dvasias ir blogį, tačiau niekas nenorėjo "išvaryti" savo artimųjų.

Todėl mirusieji būdavo pagerbiami tyloje.

Pagal kitą versiją, taurių skambėjimas galėjo sutrikdyti mirusiojo dvasią.

Taurių skambėjimas dažnai siejamas su šventiniais renginiais. Tai visai ne ta atmosfera, kuri vyrauja per gedulingus pietus.

Tai gali būti laikoma nepagarba mirusiajam ir jo atminimui.

Verta prisiminti, kad tokie renginiai laikomi gedulingais ir rimtais, o juose dalyvaujantys žmonės tikisi tinkamo etiketo.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder