Matcha - pažvelkite į galimą naudą sveikatai

Ryški žalia spalva, matcha yra milteliai, pagaminti iš žaliosios arbatos lapų. Juo galima mėgautis kaip arbatą arba dėti į kokteilius, kepinius ir kitus maisto produktus.

Matcha sudėtyje yra sudedamųjų dalių, kurios yra susijusios su įvairia nauda sveikatai. Tačiau ar yra įrodymų, kad matcha gali gerinti širdies sveikatą, pažinimą ir kitas sąlygas, kurioms, kaip teigiama, ji naudinga?

Kas yra matcha?

Matcha yra ryškiai žalios spalvos koncentruoti milteliai, pagaminti iš Camellia sinensis arbatos augalo lapų. Jis dažniausiai randamas Japonijoje ir Kinijoje, o jo skonis yra saldesnis ir švelnesnis nei kitų žaliųjų arbatų.

Kuo skiriasi matcha ir žalioji arbata?

Matcha yra žaliosios arbatos rūšis. Ji auginama pavėsyje, o tai padidina tam tikrų fitocheminių medžiagų (augalų cheminių medžiagų, kurios turi daug galimos naudos sveikatai, įskaitant priešuždegiminį poveikį), antioksidantų ir kitų jame esančių ingredientų kiekį, palyginti su kitų rūšių arbata.

Matcha paprastai vartojama miltelių pavidalu, matcha milteliai tiesiog suplakami kartu su karštu vandeniu matcha arbatai. Taip pat yra „Matcha" arbatos maišelių, kuriuos galima mirkyti karštame vandenyje, kaip ir tradicines arbatas.

Ar matcha turi kofeino?

Taip – iš tikrųjų matcha kofeino kiekis paprastai yra didesnis nei kitose žaliosiose arbatose, bet mažesnis nei kavos. Štai kofeino palyginimas vienam 240 ml puodeliui:

Žalioji arbata: nuo 23 miligramų (mg) iki 49 mg kofeino

Matcha: nuo 38 mg iki 89 mg kofeino

Kava: nuo 100 mg iki 120 mg kofeino

Stebėkite savo matcha suvartojimą vėliau dieną, jei dėl kofeino jums sunku užmigti.

Galima matcha arbatos nauda sveikatai

Matcha sudėtyje yra daug antioksidantų (įskaitant polifenolius, tokius kaip katechinai) ir fitocheminių medžiagų (pvz., chlorofilo ir kvercetino). Šios medžiagos gali turėti teigiamą poveikį mūsų sveikatai, ypač kai jos vartojamos su natūraliais maisto produktais, kuriuose jų yra.

Štai ką mes žinome apie kai kurias medžiagas, esančias matcha arbatoje:

Europos mitybos žurnale paskelbta metaanalizė parodė, kad žaliojoje arbatoje esantys antioksidantai, vadinami katechinais, padeda sumažinti kraujospūdį ir MTL („blogojo") cholesterolio kiekį. Rutinas, bioflavonoidas, esantis matchoje, taip pat prisideda prie šio poveikio.

Polifenoliai turi priešuždegiminį poveikį.

Amino rūgštis L-teaninas, randami matcha arbatoje, buvo siejami su geresne koncentracija ir budrumu.

Antioksidantai ir polifenoliai gali padėti pagerinti jautrumą insulinui.

Ir įspėjimas: antioksidantai yra jautrūs karščiui. Matcha dažnai ruošiama kaip arbata su karštu vandeniu arba dedama į kepamus maisto produktus, o tai gali reikšti sumažėjusį antioksidacinį poveikį.

Idėjos, kaip pridėti matcha į maistą ir gėrimus

Vienas patraukliausių matcha dalykų yra jos universalumas. Štai keletas idėjų, kaip pridėti matcha į maistą ir gėrimus:

Suplakite į karštą vandenį matcha arbatai arba į šiltą ar karštą pieną, kad pagamintumėte matcha latte (apie 1 arbatinį šaukštelį matcha vienam puodeliui skysčio).

Sumaišykite jį į vaisių kokteilį.

Naudokite jį salotų padaže.

Pridėkite prie dribsnių, avižinių dribsnių ar jogurto.

Pabarstykite ant paprastų spragėsių.

Pridėkite prie kepinių, pvz., sausainių, pyragaičių ar keksiukų, kad patiekalas įgautų spalvų ir skonio.

Šaltinis: www.health.harvard.edu

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder