
Slapti metodai: atskleista, ką reikia daryti, kad pabustumėte ne tokie mieguisti
Tyrimai rodo, kad per pastaruosius metus padaugėjo užklausų apie tai, kaip kovoti su nuovargiu. Ši problema ypač paaštrėjo pastaraisiais mėnesiais, kai britai vis dažniau ieškojo patarimų, kaip pabusti pailsėjus.
Pusryčiai - raktas į budrumą
Dr. Lee pabrėžia subalansuotų pusryčių svarbą: „Lengva griebti batonėlį ar skrebučius, tačiau geriau į savo mitybą įtraukti baltymų ir angliavandenių. Pavyzdžiui, omletas su mėsa ir sūriu suteiks energijos ilgam“.
Ji taip pat pataria vengti saldžių dribsnių, nes jie gali sukelti cukraus kiekio kraujyje šuolius ir, atvirkščiai, padidinti mieguistumą.
Rytinė mankšta
Fizinis aktyvumas yra vienas geriausių būdų pabusti. „Nors mintis apie rytinę mankštą gali skambėti ne itin patraukliai, tyrimai rodo, kad net 30 minučių pasivaikščiojimas gali padėti greičiau nubusti, - aiškina daktarė Lee.
Jei neturite laiko ar noro intensyviai mankštai, pakaks greito pasivaikščiojimo, kuris padės pažadinti organizmą.
Apsaugokite savo cirkadinį ritmą
Cirkadinis ritmas yra atsakingas už miego ir budrumo ciklus. Pasak daktaro Lee, svarbu laikytis rutinos: eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu.
„Net jei jūsų dienotvarkė yra nepastovi, pasistenkite iki minimumo sumažinti programėlių poveikį prieš miegą ir susikurkite pasiruošimo miegui ritualą, pavyzdžiui, vakarinį dušą ar puodelį žolelių arbatos“, - rekomenduoja ekspertė.
Svarbiausias veiksnys - apšvietimas
Šviesa atlieka svarbų vaidmenį prabudimo metu. „Jei turite storas užuolaidas, smegenys gali gauti neteisingus signalus“, - sako daktaras Lee.
Ji pataria naudoti naktinius šviestuvus arba specialias lempas, kurios palaipsniui imituoja aušrą ir padeda organizmui natūraliai pabusti.
Saugokitės kavos
Nors puodelis kavos ryte daugeliui yra gerai pažįstamas ritualas, daktarė Lee rekomenduoja susilaikyti nuo jos pirmas 45 minutes po pabudimo. „Tuo metu organizmas jau pradeda aktyviai budėti, o kofeinas gali sutrikdyti natūralius budrumo procesus“, - aiškina ji.
Laikydamiesi šių patarimų, galite gerokai sumažinti rytinį mieguistumą ir jaustis budresni net žiemą.
Šaltinis: focus.ua
Rašyti komentarą