Putinas padarė idiotišką klaidą, Trumpas ruošia planą B su paskolos-lizingo suteikimu Ukrainai

Politikos ekspertas Tarasas Zagorodnyj interviu „Glavred“ papasakojo, kuo Ukrainai naudingi amerikiečių smūgiai europiečiams Miuncheno saugumo konferencijoje, kaip Kelogas vienoje vietoje davė Rusijai į snukį, koks yra Trumpo planas A ir planas B Ukrainai, ar JAV pradės skolinimą Ukrainai ir kokią idiotišką klaidą padarė Putinas.

Miuncheno saugumo konferencija, kurioje, be kita ko, buvo aptarta ir karo Ukrainoje tema, baigėsi. D. Trumpo komandos atstovų pasisakymai konferencijoje šokiravo daugelį žmonių ir dar ilgai bus aptarinėjami Europoje ir Ukrainoje.

Kokie, jūsų nuomone, yra pagrindiniai Miuncheno saugumo konferencijos rezultatai Ukrainai? Kokie, Jūsų nuomone, buvo teigiami ir nerimą keliantys signalai, duoti mūsų šaliai?

Konferencija buvo puiki. Amerikiečiai visiems davė į snukį, o europiečiai ėmė verkti, nes taip elgtis negalima, į tai amerikiečiai iš karto paskelbė sąrašą, kuo Europa gali padėti, kokius išteklius ir kam turėtų skirti. 

Tačiau tai amerikiečių ir europiečių susidorojimas, mums tai nelabai rūpi.

D. Trumpo komanda ieško pinigų gynybai ir tai daro pagal savo supratimą ir išsilavinimą. Mus čia domina rezultatas. Jei europiečius reikėjo apšaukti, kad atsirastų pinigų gynybai, vadinasi, viskas teisinga. 

Sprendžiant iš to, kaip Europa bėga ir maivosi, rezultatas bus, o mums tai svarbu.

Socialiniuose tinkluose pradėjome dejuoti ir verkšlenti dėl „vargšų europiečių“, bet, vaikinai, mums tai neturėtų būti įdomu. 

Mus turėtų dominti konkretūs ištekliai, kurie atkeliauja į Ukrainą. Juk kad ir kaip ten būtų, strateginiai Ukrainos sąjungininkai tebėra JAV ir Didžioji Britanija. 

Visi kiti tik siūlo išteklius. Ukraina gali mylėti tik save, savo kariuomenę ir raketas. 

Be to, gali mylėti Europos ar kitas šalis, jei jos teikia išteklius, rinkas, ginklus ir pan. Jei jos to neduoda, tada - viskas, „meilė dingo, sudygo pomidorai“. 

Vadinasi, ukrainiečiai turi turėti absoliučiai cinišką ir praktišką požiūrį į pasaulį, kad gautų reikiamų išteklių.

Sprendžiant iš to, kaip europiečiai bėga teisinga kryptimi, viskas vyksta taip, kaip ir turėtų vykti. 

D. Trumpas yra sakęs, kad yra pasirengęs parduoti Ukrainai ginklų. O po amerikiečių pareiškimų Miunchene Europoje kilo šurmulys, vadinasi, signalas suprastas taip, kaip turėtų būti. 

Mus domina pinigai amerikietiškiems ginklams pirkti. Europa negali duoti Ukrainai pakankamai ginklų, nes neturi galingo karinio-pramoninio komplekso, bet turi pinigų. 

JAV turi ginklų ir yra pasirengusios juos parduoti. 

Beje, schema, kai europiečiai skiria pinigų amerikietiškiems ginklams pirkti, mus domina labiau nei prekyba Ukrainos ištekliais (nors vis dar neaišku, ar tos iškasenos apskritai egzistuoja, ar ne).

Europiečiai iš pirmo karto - po Pentagono vadovo kalbos - nesuprato, kad gyvenimas pasikeitė: riebus gyvenimas baigėsi, reikia judėti. 

D. Trumpas pasirengęs parduoti ginklų Ukrainai, pinigus pirkimui gali skirti europiečiai, sako D. Zagorodny / Nuotrauka: x.com/WhiteHouse

Europiečiai yra tarsi suaugę žmonės, kurie gavo dovanų ir tikėjo, kad jos yra nuo Kalėdų senelio, kai staiga atėjo žmogus ir pasakė, kad Kalėdų senelis neegzistuoja, ir juos ištiko beprotiška isterija. 

Po amerikiečių kalbos Miunchene vienas vokietis net verkė, kalbėdamas sutrikusiu balsu, o prieš tai šis vokietis buvo A. Merkel patarėjas! 

Tai yra, prieš tai jis sėdėjo ten, nukreipinėjo rusiškus pinigus, ir jam viskas buvo gerai, o čia jis verkė, nes gavo per veidą.

Tiesą sakant, gerai, kad Dee Vance'as paskelbė apie JAV ketinimą mažinti savo buvimą Europoje. Juk iš karto kyla klausimas - kas ten liks valdyti? Ir Ukrainos kariuomenė bus palikta valdyti Europoje. Kartu su Amerikos kariuomene - kad ir ką amerikiečiai sakytų, jie nesiruošia palikti Europos. Apskritai tai yra mūsų niša, ir mes turime ją užimti. Žinoma, už Europos pinigus. O amerikiečiai parduos ginklų.

Iš esmės mus tenkina toks formatas, kai Europos saugumą užtikrina Ukrainos kariuomenė, kuri nėra išformuota po karo. Europiečiai visa tai finansuos, tai jau aišku, bet amerikiečiai taip pat iš dalies kažką skirs iš savo lėšų.

Todėl manau, kad Miuncheno saugumo konferencija buvo puiki. Esu patenkintas europiečių ašaromis ir dejonėmis. Mums visai nereikėtų jais domėtis, nes mūsų šalyje žūsta žmonės. 

Nieko baisaus nenutiks, jei europiečiai truputį verks ir nustos užsiiminėti tokiomis nesąmonėmis kaip „žalioji energija“, o pradės skirti pinigų Europos saugumui užtikrinti.

Ukrainai bus pasiūlytos karčios piliulės: Gorbachas apie derybų dėl karo pabaigos perspektyvas.

Jūsų nuomone, ar Europa sutiks skirti pinigų amerikietiškiems ginklams Ukrainai pirkti?

Europa neturi kito pasirinkimo. Europiečiai tai turėjo suprasti iš antro karto - po to, ką pasakė Dee Vance'as. Taip, tai buvo nemandagu, taip, tai buvo negražu. Bet D. Trumpas skiria pinigus taip, kaip geriausiai supranta situaciją. 

Norėdamos motyvuoti Europą, JAV gali įvesti muitus europietiškoms prekėms, siunčiamoms į Valstijas - ir tada europiečiai iš karto turės pinigų.

Atkreipkite dėmesį, kad vos tik D. Trumpas, apsimetęs bepročiu, pasakė, kad yra pasirengęs sudaryti kokį nors susitarimą su V. Putinu, F. Scholzas iš karto pareiškė esąs pasirengęs paskelbti nepaprastąją padėtį. Ir kas gi atsitiko, kad Europos žemyne jau trečius metus vyksta visavertis karas? Tokia šviesi mintis Šolcui dar niekada nebuvo kilusi.

Mūsų užduotis šiuo atveju - remti visas puses, kad kiekviena iš jų galėtų varžytis, kas yra didesnis Ukrainos patriotas.

Po Dee Vance'o pareiškimų Miunchene Europa sunerimo, pažymėjo Zagorodny / Nuotrauka: x.com/WhiteHouse

Remdamasis iš D. Trumpo komandos atstovų lūpų nuskambėjusiais pareiškimais apie Ukrainą, kaip D. Trumpas dabar įsivaizduoja šio konflikto sprendimo planą ir pagrindines sąlygas, su kuriomis turės sutikti Rusija ir Ukraina?

Pradėkime nuo isterijos apie D. Trumpo pokalbius su V. Putinu. D. Trumpas nepanaikino nė vienos sankcijos Rusijai. Rusijai daromas spaudimas dėl naftos pramonės. Niekas netrukdo Ukrainai kurti savo raketas ir dronus. 

Niekas netrukdo Ukrainai smogti į Rusijos teritoriją. Niekas nekompostuoja Ukrainos smegenų kaip ankstesnė JAV administracija dėl to, kad Rusijos naftos perdirbimo gamyklos atsitiktinai yra civilinė infrastruktūra.

Be to, D. Trumpas rengiasi planui B, tikėdamasis, kad rusai pradės „buksuoti“ visuose frontuose. Štai kodėl respublikonai JAV Kongrese jau įregistravo skolinimosi įstatymą. Retųjų žemės metalų tema, kurią iškėlė D. Trumpas, taip pat nėra atsitiktinė.

Turime suprasti, kad Zelenskis dabar prekiauja virtualia realybe: nėra patvirtintų duomenų, kad vertingų retųjų žemių metalų Ukrainoje iš tikrųjų yra tokie kiekiai; atitinkamai nėra jokių garantijų, kad tai atsipirks. 

Jei telkinys neeksploatuojamas, į jį neinvestuojama bent penkerius metus, jo vertė yra apytiksliai lygi nuliui, nes tai didelė rizika: pradedi kasti ir nieko nerandi, pvz.

Nepaisant to, D. Trumpas pasinaudojo šiuo leidimu: imituodamas, kad perka realų turtą, jis paaiškina savo rinkėjams, kodėl padės Ukrainai. 

D. Trumpas savo rinkimų kampaniją statė ant to, kad viskas, ką darė J. Bidenas, buvo blogai, viską kritikavo: žalioji energija buvo blogai, pagalba Ukrainai buvo blogai ir t. t. Jei, pavyzdžiui, Baidenas būtų pasisakęs už kačių teises, Trumpas būtų buvęs prieš jas. Dabar jis turi paaiškinti rinkėjams, kodėl elgiasi taip pat pagalbos Ukrainai klausimu. 

Taigi visas triukšmas dėl retųjų žemių metalų susijęs būtent su tuo.

Trumpo užduotis - sustabdyti karą Ukrainoje. O tada prasideda įvairūs variantai: sąlygiškai kalbant, jei taip nesielgsi, gausi tokį „smūgį per sprandą“.

Mūsų užduotis - ne laukti, kol bus įgyvendintas koks nors Trumpo planas, o daryti viską, kad mūsų - išėjimas prie 1991 m. sienų - būtų įgyvendintas. 

Štai kodėl turime paklausti Šmygalo, kur yra mūsų raketos. Pavyzdžiui, vasario 17 d. ukrainiečiai pabudo su bloga nuotaika, nes dieną prieš tai buvo tik vienas mūsų reidas į Rusiją, o ne du. 

Mes diktuojame derybų eigą savo smūgiais Rusijai. Niekas šiuo atveju nediskutuos apie Ukrainą be Ukrainos, jei ji nuolat smogs Rusijai. 

Kuo daugiau SBushniks naikins Rusijos naftos perdirbimo gamyklas ir siurblines, tuo geriau, tuo daugiau mes paskelbsime. 

Čia pereisime nuo diskusijų apie Rubio poziciją, t. y. ką šalys turėtų pripažinti, prie diskusijų apie Rusijos Federacijos kariuomenės išvedimo iš Ukrainos grafiką.


Suduodama smūgį Rusijai, Ukraina gali priversti Ukrainą pradėti svarstyti Rusijos kariuomenės išvedimo iš jos teritorijos grafiką, įsitikinęs Zagorodnyj / Nuotrauka: Ukrainos prezidento kanceliarija

Beje, V. Zelenskis jau kalba apie būtinybę eiti prie sienos nuo 2022 m. vasario 24 d. Ir šis variantas gali tikti amerikiečiams, nes iš esmės tai yra „nei jūsų, nei mūsų“, ir grįžti į pozicijas, iš kurių pradėjo. 

Ukrainoje dėl šios pozicijos irgi mėtosi pykčio priepuoliai, ir apie tai galiu pasakyti viena: nusiraminkite, pirmiausia, įgyvendindami sprendimą grąžinti sienas 2022 m. vasario 24 d., amerikiečiai sulaužys tiek daug kaulų rusams. 

O antra, kas sako, kad Ukrainai pasiekus sieną su Krymu, Ukrainos kariuomenė sustos? Abramsas ir Leopardas tinkamu momentu gali nepavykti, ir tada Ukraina eis į Krymą. 

Kas tokiu atveju sustabdys Ukrainą? Kas ką nors pasakys? Gal šiek tiek pasipiktins - sakys, kad mes dėl to nesitarėme. Izraelis taip darydavo visą laiką, ir jis visada sako, kad „taip tiesiog atsitiko“.

Taigi mes patys turime kontroliuoti derybų klausimą, naudodamiesi turimais svertais - savo ginklais ir raketomis, kuriomis turime sistemingai naikinti Rusijos infrastruktūrą.

Todėl neturėtume užsiimti nesąmonėmis: kai ukrainiečiai pradeda studijuoti, ką sako Muskas ar Trumpas, nerimauti dėl tų europiečių ir kitų. 

Neturėtume tuo domėtis, kaip ir neturėtume domėtis tuo, kaip Jungtinės Valstijos prašo Europos pinigų mūsų kariuomenei. 

Turėtume domėtis konkrečiais dalykais - mūsų ginklų gamybos grafiku. O Šmygalas turėtų pranešti maždaug taip: „Aš aprūpinau Ukrainos kariuomenę taip, kad ji du kartus per dieną smogtų Rusijai“. 

Būtent Šmygalas, nes kai kalbama tik apie kariuomenę, tai yra neteisinga, nes kariuomenė kovoja pagal galimybes, kurias jai suteikia politikai ir civilinė infrastruktūra. Jei nėra pinigų, tegul atidaro eksportą.

Būtent tai ir turėtume daryti. Ir tada į darbotvarkę gali būti įtrauktas klausimas dėl grįžimo prie 1991 m. sienų. 2023 m. JT Asamblėja priėmė dokumentą, kuriame teigiama, kad Rusija turėtų palikti visas Ukrainos teritorijas, sumokėti reparacijas ir atlikti apsikeitimą kaliniais.

Sakėte, kad D. Trumpas rengia planą B. Trumpai išdėstykite, kaip vertinate D. Trumpo planą A ir planą B? Ką šie planai apima?

Planas A apima bandymą draugiškai susitarti su V. Putinu.

Dėl ko?

Štai koks klausimas. D. Trumpas mano, kad turėtų būti nustatyta demarkacinė linija, o tada pradedamas derybų procesas. Tačiau Putino tai kategoriškai netenkina, todėl jis priešinsis ir daužys galvą į sieną.

O tada Trumpas pereis prie plano B.

Planas B yra Pompeo planas, kuris buvo paskelbtas praėjusiais metais. 

Jame numatyta 500 mlrd. dolerių paskolos Ukrainai. Beje, D. Trumpas kalba būtent apie tokią sumą Ukrainos naudingųjų iškasenų kontekste, todėl manau, kad šis skaičius iššoko ne be priežasties. 

Šiame plane taip pat numatyta panaikinti smūgių Rusijos teritorijoje apribojimus ir suteikti Ukrainai viską, ko jai reikia, kad 2022 m. vasario 24 d. galėtų pasiekti sienas.

Planą B svarsto D. Trumpo komanda, ir labiausiai tikėtina, kad jis bus įgyvendintas. Nes mažai tikėtina, kad Putinas ir Trumpas dėl ko nors susitars.

Atkreipkite dėmesį, kad V. Putinas yra viešai pareiškęs savo derybinę poziciją. O viena iš derybų taisyklių yra niekada nedėti visų kortų ant stalo, nes jos gali būti sumuštos. 

Putinas, išsakydamas savo derybinę poziciją, padėjo visas kortas ant stalo: pareikalavo atiduoti jam Zaporožę, Chersoną, visą Donecko sritį ir tik po to yra pasirengęs nutraukti ugnį. 

Tai a priori neįmanomos sąlygos. Juk Putinas taip pat reikalaus, kad Trumpas išardytų NATO karinę infrastruktūrą Europoje, o to tikrai nebus. 

Taip, kontingentas Europoje bus iš dalies sumažintas, bet vargu ar Jungtinės Valstijos iš ten visiškai pasitrauks.

V. Putinas kategoriškai nepritaria padėties ties demarkacijos linija, kurios reikalauja D. Trumpas, fiksavimui - Zagorodnyj
Putinas padarė klaidą ir iškėlė visas kortas ant stalo - Zagorodnyj / Nuotrauka: kremlin.ru

Nes JAV trenks galvą į sieną ir supras, kad klausimo su bepročiais išspręsti neįmanoma. O jei Putinas pradės pasakoti Trumpui apie Rurikovičių ir Pečenegą, Trumpas pasius. 

Jei Tuckeris Carlsonas, kuris, esu tikras, perskaito daugiau knygų nei Trumpas, visiškai nesupras, apie ką čia kalbama ir ką bendro su tuo turi tūkstančio metų senumo įvykiai, tai Trumpas visiškai neįvertins humoro ir manys, kad Putinas iš jo tyčiojasi.

Taigi turėtume spausti Trumpą pereiti prie plano B ir daužyti Rusijos teritoriją.

Ar dabar Rusijai reikia karo pertraukos? O gal jai palankiau kariauti toliau? Vadinasi, derybos gali prasidėti, bet jos užsitęs ilgai ir vyks kovų fone?

Kol Rusijoje valdžioje bus Putinas, karas tęsis, esu tuo įsitikinęs. Putinas negali sustoti, nes jis yra cucvange. Jei Putinas sustos, jam tai bus aiškus pralaimėjimas, nes Ukraina išliks, nebus demilitarizacijos ir t. t. 

Tuo pačiu metu Rusijoje įvyks baisus ekonomikos žlugimas, nes be karinių užsakymų viskas nueis velniop. 

O Europos rinkos, kuri kompensuotų nuostolius, nėra.

Todėl Putinas tęs karą, nors Rusijos ekonomikai sekasi prastai. O embargo Rusijos naftos tiekimui vis dar nėra jokio poveikio. Putinui labiau apsimoka tęsti karą tikintis, kad staiga Ukraina žlugs, staiga ukrainiečiai išeis griauti Zelenskio. 

Beje, to tikisi ir daugelis mūsų partnerių, kurie būtų laimingi, jei Ukrainoje viskas žlugtų.

Putinui naudingiau tęsti karą tikintis, kad Ukraina žlugs, - Zagorodnyj

Kol Rusijoje valdžioje bus Putinas, karas tęsis - Zagorodnyj / 22 atskirosios mechanizuotosios brigados nuotr.

Agentūra „Bloomberg“ rašo, kad D. Trumpo administracija nori pasiekti paliaubų Ukrainoje iki Velykų. Kaip manote, kiek realūs tokie terminai?

Jei šiandien D. Trumpas įsakytų sunaikinti V. Putiną ir, pavyzdžiui, paleistų į jį raketą, galėtume tikėtis, kad iki Velykų kažkas bus išspręsta.

Nematau jokių kitų galimybių.

Apskritai pastaruoju metu „Bloomberg“ paleidžia daug keistos informacijos, ir, įtariu, ne be Rusijos dalyvavimo. Rusai naudojasi įvairiomis karo pabaigos datomis, kad ištirpdytų ukrainiečius ir tada galėtų susitelkti bei smogti mums.

Trumpo specialusis pasiuntinys Rusijai ir Ukrainai Keithas Kelloggas įvardijo nuolaidas, kurias turi padaryti Putinas, kad karas baigtųsi.  Šios nuolaidos turėtų apimti teritoriją, taip pat ateityje nenaudoti kariuomenės ir sumažinti jos pajėgas. Kiek visa tai priimtina Rusijai? Ir kokia kryptimi po tokio pareiškimo pasisuks pokalbis su Rusija?

Teoriškai visa tai gerai, tačiau neaišku, kas visa tai kontroliuos.

Amerikiečiai galėtų pasakyti Rusijai sumažinti kariuomenę europinėje šalies dalyje ir perkelti tas pajėgas į Kiniją, jei Putinas iš tiesų nori padėti valstybėms konfrontuoti su Kinija. 

Tačiau net jei taip ir nutiktų, vis tiek neaišku, kas ir kaip sustabdytų karą, kokios būtų pasekmės Rusijai. Rusija apskritai galėtų visus pasiųsti velniop ir pasakyti, kad jai visa tai neįdomu.

Bet kokia pasirašyta sutartis yra tuščias popierius, jei nėra aiškaus jos vykdymo mechanizmo. 

Kas privers Rusiją perdislokuoti karius, kaip tai bus daroma - prisidengiant pratybomis, perdislokavimu ir t. t., kaip kontroliuoti, kad Rusija mažintų savo karius - į šiuos klausimus nėra atsakymo. Netikiu šia galimybe, nes Rusija pažeidė sutartį dėl trumpojo ir vidutinio nuotolio raketų.

Taigi kol kas tai klausimas savaime. Bet man patinka pareiškimo tonas, nes Rusijai tai tarsi kirvis į tą pačią vietą. Rusai ilgai kalbėjo apie Ukrainos demilitarizaciją, o dabar staiga prabyla apie apribojimus Rusijos kariuomenei.

O ką The Telegraph rašo apie Trumpo taikos planą, kuriame neva numatyta, kad Ukraina turės atiduoti Rusijai 20 proc. savo teritorijos?

Rusai nesutinka ir su tuo - jie nori sunaikinti Ukrainą.

Apskritai dabar rašoma apie daugybę „planų“, įskaitant ir tuos, kuriuos išmetė rusai, norėdami pasakyti Ukrainai, kad ji buvo išduota, kad Trumpas ją „nutekina“, bet visa tai rašoma šakėmis.

Ukraina reikalaus eiti prie sienų 2022 m. vasario 24 d., o paskui - kaip žemėlapis nukris. Gal netrukus kalbėsime apie 1991 m. sienas.

Putinas viešai paskelbė savo derybinę poziciją, ir tai yra jo kvaila klaida, nes dabar jis negali jos pakeisti.

Pažiūrėkite, kaip elgiasi D. Trumpas. Visiems įdomu, ar Trumpas turi planą Ukrainai, koks jis yra ir pan. Bet kodėl D. Trumpas turi viešai paskelbti tą planą? 

Ar jis yra idiotas, ar ką? Amerikiečiai elgiasi ramiai: ruošiamasi lend-lease, paleistas Dee Vance'as, jie žaidžia „gerą ir blogą policininką“, žada sankcijas. 

Niekada nežinai, kur jie pataikys, ką pataikys. Kelloggas žada sankcijas, spaudimas didėja. Rusai blaškosi ir nežino, kas bus. Tuo pat metu amerikiečiai rimtai dirba su Rusijos elitu.

Rusai blaškosi ir nežino, ką darys JAV, ką jie smogs - Zagorodnij

Rusijos Federacija seniai kalba apie Ukrainos demilitarizaciją, o dabar kalbama apie Rusijos kariuomenės apribojimus, pažymėjo Zagorodnyj / Nuotrauka: Vikipedija

Vadinasi, manote, kad teritorinių nuolaidų klausimas iš Ukrainos nebus sprendžiamas?

Neturėtume to, apie ką kalbama pradinėse derybose, laikyti galutiniu rezultatu. Derybos yra laipsniškas procesas, jėgų balansas.

Kuo daugiau Ukraina derybų metu baksnos į Rusijos teritoriją, tuo labiau jėgų pusiausvyra pakryps mūsų linkme, ir mes palaipsniui prieisime prie klausimo dėl Rusijos kariuomenės išvedimo iš Ukrainos teritorijos grafiko. 

Viskas priklauso nuo mūsų. Jei nebūsime aktyvūs ir nereikalausime savo, tuomet galbūt kalbėsime apie teritorines nuolaidas iš mūsų pusės, neatmetu tokios galimybės.

Kada ir kokia forma prasidės derybos? O gal visa tai, ką matome dabar, jau yra derybų proceso pradžia?

Kol kas tai tik kalbos. Putinas „trauks dūdas“ ir pasakos pasakas, kad sužlugdytų Ukrainą, susipykdytų ją su Europa ir JAV. Rusija jau bando reikalauti visiškai nutraukti pagalbą Ukrainai, esą tik po to ji sutiks kalbėtis. Tai bus nuolat.

Ar Zelenskis ir Putinas susės prie derybų stalo?

Putinas nenori kalbėtis su Zelenskiu.

Savo ruožtu Zelenskis elgiasi tinkamai, duodamas suprasti, kad jis taip pat pasirengęs kalbėtis su Putinu, sakydamas, kad taip nori derėtis, jog negali valgyti. Zelenskis supranta, kad Putinas nenori derėtis. 

Putinui tai grynas pralaimėjimas, nes Zelenskį jis laiko neteisėtu. Be to, Putinas taip ilgai kalbėjo apie tai, kad Zelenskis vadovauja neonacistinei valstybei, kad derybos su Zelenskiu prie vieno stalo jam būtų spjūvis į veidą. 

Putinas nori kalbėtis su JAV apie Ukrainą ir su niekuo kitu, net su europiečiais.

Pasak Zagorodnyj, Putinas nenori kalbėtis su Zelenskiu ir ketina derėtis tik su JAV

Derybos su V. Zelenskiu bus V. Putinui šleikštuliu, sakė A. Zagorodnyj / Nuotrauka: Ukrainos prezidento kanceliarija

V. Putinas ir D. Trumpas turėtų susitikti iki vasario pabaigos Saudo Arabijoje. Ko iš šio susitikimo turėtų tikėtis Ukraina?

Jis galėtų būti toks.

Per šį susitikimą Ukraina turėtų surengti raketinę ataką prieš Rusijos teritoriją ir aiškiai pasakyti: kad ir ką jie ten išsiderėjo, mus domina 1991 m. sienos. 

Be to, amerikiečiai JT balsavo už dokumentą, kuriame kalbama apie reparacijas, visų Rusijos karių išvedimą iš Ukrainos teritorijos ir pan.

Kokius kozirius šiuo metu derybose turi Ukraina?

Pirma, isteriją, kurią metė Europa. Ji taip pat nori būti derybų šalimi. Jei taip, puiku, turėtume ją įtraukti. 

Tegul JAV ir Europa kovoja dėl to, kas yra didesnis Ukrainos patriotas. Tegul jos skiria daugiau išteklių. Jei europiečiai skirs pinigų amerikietiškiems ginklams pirkti, D. Trumpas visai apsidžiaugs: amerikiečių karinis-pramoninis kompleksas dirbs.

Antra, mūsų koziris yra mūsų karinis-pramoninis kompleksas, mūsų ginklai, kurie, kad ir kas nutiktų, leidžia mums primesti savo darbotvarkę, priversti mus judėti ten, kur reikia.

D. Trumpas stato ant paliaubų, o ne ant tvarios taikos Ukrainoje - Chalyy

Pirmiau minėjote istoriją su retųjų žemių metalais. Kaip manote, ką Ukraina galės išsiderėti su JAV dėl sutikimo išgauti šias iškasenas?

Įsipareigojimus sukurti perdirbimo pramonę, pelno pasidalijimą, taip pat JAV kontingentą Ukrainos teritorijoje, ne mažiau kaip 5 tūkst. žmonių. 

O tada sakyti: „Donaldai Fredovičiau, rusai užgrobė ne tik retųjų žemių metalus, bet ir mūsų dujas“. Įrodyta, kad Ukraina turi didžiules dujų atsargas. 

Zelenskis jau sakė, kad Juodojoje jūroje jūroje yra dujų ir naftos. Trumpui taip pat būtų gerai turėti viešbutį Jaltoje. 

Turėtume žaisti ir tuo. Amerikiečiai norėtų išspręsti šį klausimą paprastai: atiduokite mums naudingąsias iškasenas ir be jokių įsipareigojimų, bet Zelenskis pasakė „ne“. Tas, kuris bus didesnis Ukrainos patriotas, gaus didesnį pyrago gabalą.

Šaltinis: glavred.info

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.