
ES aukščiausiojo lygio susitikime Emanuelis Makronas pateiks protingą pasiūlymą dėl branduolinių ginklų ir gynybos pramonės
Vakar Prancūzijos prezidentas pareiškė, kad Rusijos Federacija kelia grėsmę ne tik jo šaliai, bet ir visai Europai.
Emmanuelis Macronas priminė, kad karas Ukrainoje tęsiasi jau daugiau kaip trejus metus, o Kremlius jį pavertė tikru „pasauliniu konfliktu“, praneša šaltinis Dialog.UA.
V. Putinas kare prieš Ukrainą naudojasi ne tik Irano karine pagalba, bet ir kariais iš Šiaurės Korėjos.
Pasak jo, iki 2030 m. Kremlius planuoja padidinti kariuomenę iki 3 mln. žmonių ir pastatyti 4 tūkst. naujų tankų. Daroma išvada, kad Europai teks gintis pačiai.
Nėra jokių garantijų, kad Rusijos Federacija sustos tik ties Ukraina.
Todėl Prancūzija nuo pirmųjų karo dienų remia Ukrainą. Paryžius įvedė sankcijas Rusijos Federacijai, ir tai yra teisingas žingsnis, - sakė E. Macronas.
Rusijos grėsmė yra reali ir ji gali paveikti kiekvieną europietį. Nuo šiol taika Europoje nebėra garantuota, pabrėžė Prancūzijos prezidentas.
Ateities konfliktuose būtina atsižvelgti į tai, kad JAV gali nepalaikyti Europos. Todėl būtina su sąjungininkais aptarti Rusijos Federacijos branduolinio atgrasymo planą.
Šiandien Briuselyje vyks ES vadovų aukščiausiojo lygio susitikimas, vykstantis JAV užsienio politikos pokyčių fone.
Paryžius siūlys sąjungininkams pakeisti JAV branduolinius ginklus prancūziškais. Be to, E. Macronas siūlys padidinti gynybos išlaidas nuo 3 iki 3,5 % BVP.
Dar kovo 4 d. Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pristatė programą „ReArm Europe“, kurioje raginama ES gynybai skirti iki 800 mlrd. eurų.
Priminsime, kad ES svarsto tolesnius žingsnius dėl taikdarių siuntimo į Ukrainą.
Šaltinis: dialog.ua
Rašyti komentarą