Kamala Harris: Donaldas Trumpas bando „grąžinti šalį į praeitį“
(1)Ryškiai kontrastuodama su kadenciją baigiančio prezidento Joe Bideno dažnai stringančiomis ir mažai energijos turinčiomis kalbomis, viceprezidentė K. Harris per renginį svarbioje Viskonsino valstijoje pasakė įtaigią ir entuziastingą kalbą, kuri buvo sutikta džiaugsmingais šūksniais ir plojimais.
„Donaldas Trumpas nori mūsų šalį grąžinti į praeitį, – Milvokyje susirinkusiai miniai sakė K. Harris. – Ar norime gyventi laisvės, užuojautos ir taisyklių šalyje, ar chaoso, baimės ir neapykantos šalyje?“
Jei J. Bidenas dažniausiai D. Trumpą apibūdindavo kaip bendrai grėsmę demokratijai, K. Harris laikėsi asmeniškesnio, tikslingesnio požiūrio, remdamasi savo, kaip Kalifornijos prokurorės, patirtimi, kai jai tekdavo susidurti su tokiais, pasak jos, „grobuonimis“ ir „sukčiais“ kaip buvęs prezidentas ir nuteistas nusikaltėlis.
„Taigi išgirskite mane, kai sakau, kad pažįstu Donaldo Trumpo tipą, – sakė ji, pakartodama pirmadienį kampanijos darbuotojams išsakytus komentarus. – Aš su pasididžiavimu bet kurią savaitės dieną pateiksiu savo praeities duomenis palyginimui su jo [praeitimi].“
„Pasitikime moterimis“
K. Harris ypač daug dėmesio skyrė abortams, kaltindama D. Trumpą bandymu uždrausti šią procedūrą ir sakydama, kad „mes pasitikime moterimis, kad jos pačios priimtų sprendimus dėl savo kūno, o vyriausybė neturi joms nurodinėti, ką daryti“.
Per jos kalbą Milvokyje, tame pačiame mieste, kuriame D. Trumpas tik praėjusią savaitę savo partijos konferencijoje buvo paskelbtas respublikonų kandidatu, įsiaudrinusi minia ne kartą skandavo „Ka-ma-la“.
Po J. Bideno pasitraukimo D. Trumpo kampanijoje kilo sumaištis – dabar jau jis tapo seniausiu visų laikų kandidatu į JAV prezidentus. Tačiau D. Trumpas primygtinai tvirtino, kad lapkritį jam bus „lengviau“ įveikti K. Harris nei jos viršininką.
D. Trumpas, kuris liepos 13 dieną išgyveno pasikėsinimą nužudyti, taip pat sakė žurnalistams, kad „būtinai“ dalyvaus bent vienuose prezidentiniuose debatuose su K. Harris.
K. Harris – pirmajai JAV istorijoje moteriai, juodaodžių ir Pietų Azijos kilmės viceprezidentei, siekiančiai tapti pirmąja šalies prezidente moterimi – po J. Bideno pasitraukimo prireikė vos 36 valandų, kad užsitikrintų pakankamai delegatų nominacijai.
Aukščiausi Demokratų partijos Kongreso vadovai – senatorius Chuckas Schumeris ir Atstovų Rūmų mažumos lyderis Hakeemas Jeffriesas – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje išreiškė palaikymą jai.
Taip pat ją parėmė ir Holivudo žvaigždė George‘as Clooney, kuris anksčiau šį mėnesį ėmė kelti bangas kaip vienas iš pirmųjų įžymių demokratų aktyvistų, paraginusių J. Bideną trauktis.
„Laukia sunkus darbas“
Oficiali K. Harris nominacija dabar turėtų būti paskelbta iki rugpjūčio 7 dienos per internetinį delegatų balsavimą, likus beveik dviem savaitėms iki iškilmingo demokratų suvažiavimo Čikagoje.
K. Harris kampanija paskelbė, kad nuo jos įsitraukimo į rinkimų kampaniją jau surinkta 100 mln. dolerių aukų, iš kurių 62 proc. gauta iš pirmą kartą aukojusių asmenų.
Palaikymą jai pareiškė Jungtinė plieno darbininkų sąjunga ir filantropė Melinda French Gates, buvusi „Microsoft“ įkūrėjo Billo Gateso žmona.
Antradienį paskelbta apklausa, atlikta po J. Bideno pasitraukimo, parodė, kad K. Harris dviem punktais lenkia D. Trumpą.
Tačiau K. Harris turi mažiau nei keturis mėnesius laiko įrodyti JAV rinkėjams, kad yra verta jų balsų, ir per mitingą Milvokyje pripažino, kad jos laukia „sunkus darbas“.
Rašyti komentarą