Rusai neteks paskutinės galimybės siųsti pinigus į Europą: „Raiffeisenbank" nurodyta smarkiai sumažinti pervedimus iš Rusijos

Netrukus bus uždarytas paskutinis finansinis „langas į pasaulį" Rusijos piliečiams ir įmonėms.

Europos centrinis bankas reikalauja, kad „Raiffeisenbank" - didžiausias iš Rusijoje vis dar dirbančių Vakarų bankų - smarkiai sumažintų operacijų skaičių, praneša „Reuters", remdamasi kredito organizacijos pareiškimu.

Pagal ECB įsakymo projektą „po peiliu" ypač turėtų atsidurti tarptautiniai pinigų pervedimai, kuriuos bankas atlieka rusams. Jų apimtis iki 2026 m. turėtų būti sumažinta 35 %, palyginti su 2023 m. trečiojo ketvirčio lygiu. Bankui taip pat nurodyta 35 % sumažinti Rusijos klientams išduodamų paskolų apimtį.

ECB reikalavimų projektas gerokai viršija „Raiffeisen Bank International" planus toliau mažinti veiklą Rusijoje ir gali turėti neigiamos įtakos RBI galimybėms parduoti „Raiffeisenbank", teigė Austrijos grupės spaudos tarnyba. "RBI ketina siekti Raiffeisenbank dekonsolidavimo, taip pat ir parduodama šį padalinį", - pabrėžia bankas.

Teikdamas, savo paties duomenimis, pusę visų Rusijos ekonomikos išorės mokėjimų, „Raiffeisenbank" nuo praėjusių metų patiria stipriausią priežiūros institucijų ir pareigūnų spaudimą: ECB pareikalavo, kad bankas bet kokiomis priemonėmis pasitrauktų iš Rusijos, o JAV valdžios institucijos pradėjo tyrimą, įtardamos „Raiffeisen" pažeidus sankcijas.

Kovo mėn. į Vieną atvyko JAV iždo departamento pareigūnų delegacija, vadovaujama Anne Morris, atsakingos už sankcijų kontrolę. Ji informavo Austrijos kolegas apie gruodžio mėn. priimtą Džo Baideno dekretą dėl sankcijų, dėl kurio Turkijos, Kinijos ir JAE bankai jau pradėjo blokuoti atsiskaitymus su Rusija.

Maskva aiškiai leido suprasti, kad nenorėtų, jog „Raiffeisenbank" pasitrauktų, „Reuters" teigė su situacija susipažinęs šaltinis: bankas tebėra vienas paskutinių Rusijos piliečių ir įmonių „langų į pasaulį", atlieka mokėjimus užsienio valiuta ir turi 4 mln. mažmeninių ir 2,6 tūkst. verslo klientų šalyje. Tačiau banko vadovybė pradeda abejoti: kai kurie aukščiausio lygio vadovai, taip pat ir žemės bankai, kontroliuojantys RBI, pasisako už tai, kad Rusijos verslas būtų nutrauktas.

Nuo vasaros „Raiffeisenbank" nuosekliai riboja veiklą su Rusijos klientais. Liepos mėn. jis uždraudė pervedimus eurais į 14 šalių, įskaitant buvusias sovietines respublikas ir valstybes, tapusias pagrindiniais lygiagretaus importo į Rusiją centrais. Apribojimai buvo taikomi Armėnijai, Azerbaidžanui, Baltarusijai, Gruzijai, Jordanijai, Kazachstanui, Kirgizijai, Moldovai, JAE, Tadžikistanui, Turkmėnistanui ir Uzbekistanui.

Po mėnesio bankas paskelbė, kad nebepirks ir nepriims grynosios valiutos iš fizinių asmenų, o vėliau įvedė 50 proc. komisinį mokestį už dolerių įnešimą iš kitų bankų. Vasario mėnesį bankas padidino maksimalų komisinį mokestį už išeinančius pervedimus užsienio valiuta nuo 300 iki 1 000 JAV dolerių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder