
Rusija smūgiams prieš Ukrainos pozicijas naudoja bombas „Caras“: primena taktinio branduolinio sprogimo padarinius
(2)Sprogimas, kuris, kaip pranešama, buvo nukreiptas į amonio nitrato gamyklą, kurioje galėjo būti Ukrainos karių, sukėlė didžiulę smūgio bangą visame regione.
Pasak pranešimų, sprogimas buvo toks stiprus, kad jo pliūpsnis priminė taktinio branduolinio sprogimo padarinius.

@andynovy nuotr.
Nuo 2024 m. pradžios Rusija, siekdama sunaikinti Ukrainos karines pozicijas ir infrastruktūrą, dislokuoja įvairias modifikuotas aviacines bombas, įskaitant FAB-500 ir FAB-1500. Skirtingai nuo tiksliai valdomos vakarietiškos amunicijos, pavyzdžiui, JAV gaminamos JDAM, Rusijos valdomų bombų rinkiniai išlieka ne tokie tikslūs, dažnai pataiko 30-50 metrų spinduliu.
Tačiau jų griaunamoji galia pasirodė esanti veiksminga, kai reikėjo sulyginti su žeme miestų teritorijas ir įtvirtintas pozicijas.
Pastaraisiais mėnesiais Rusijos valstybinėje žiniasklaidoje pasirodė pranešimų apie padidėjusią šių bombų gamybą, kuriuose nurodoma, kad padvigubėjo FAB-1500 gamyba ir atgaivinamas sovietinių laikų FAB-3000 projektas.
Apie 1400 kg sprogmenų talpinančias bombas FAB-3000 sovietų kariuomenė iš pradžių naudojo Afganistane devintajame dešimtmetyje, tačiau vėliau jų buvo atsisakyta dėl beatodairiško naikinamojo pobūdžio.
Rusijos kariniai analitikai FAB-3000 dėl didžiulio poveikio spindulio vadino „caro bomba“.
Apskaičiuota, kad ginklo pagrindinė sprogimo zona yra 35 metrai, o didelė smūginė ir struktūrinė žala siekia iki 150 metrų.
Tačiau jo veiksmingumas prieš gerai įtvirtintas pozicijas tebėra neaiškus.
Ukrainos pajėgos dar nepatvirtino viso žalos masto ir to, ar taikinyje buvo karinio personalo. Ši ataka kelia susirūpinimą dėl nuolatinio Rusijos oro kampanijos eskalavimo ir jos poveikio mūšio lauko dinamikai.
Šaltinis: defence-blog.com
Rašyti komentarą