„Telegram“ įkūrėjui Pavelui Durovui pateikti kaltinimai, jam uždrausta išvykti iš Prancūzijos

Prancūzijos institucijos trečiadienį pateikė kaltinimus „Telegram“ įkūrėjui ir vadovui Pavelui Durovui dėl daugybės pažeidimų, susijusių su šia susirašinėjimo programėle, ir uždraudė jam išvykti iš šalies, tačiau leido išeiti į laisvę po keturias dienas trukusio sulaikymo.

Pranešama, kad 39-erių P. Durovui buvo pateikti kaltinimai dėl negebėjimo pažaboti ekstremistinį ir neteisėtą turinį, talpinamą „Telegram“.

Rusijoje gimęs P. Durovas šeštadienį buvo sulaikytas Paryžiaus-Buržė oro uoste ir vėliau buvo apklausiamas.

Jis buvo paleistas už 5 mln. eurų užstatą ir su sąlyga, kad jis du kartus per savaitę turi atvykti į policijos nuovadą ir likti Prancūzijoje, pareiškime cituojama Paryžiaus prokurorė Laure Beccuau.

Kaltinimai yra susiję su įtariamais nusikaltimais, kuriuose dalyvavo organizuota grupė, įskaitant „indėlį administruojant internetinę platformą, siekiant sudaryti sąlygas neteisėtam sandoriui“. P Durovui dar pateikti kaltinimai dėl atsisakymo pasidalinti dokumentais, kurių reikalavo institucijos, ir „nepilnamečių atvaizdų vaikų pornografijoje platinimo organizuotoje grupėje“, taip pat dėl prekybos narkotikais, sukčiavimo ir pinigų plovimo.

Jo advokatas Davidas-Olivieris Kaminskis pareiškė, kad esą yra „absurdiška“ teigti, jog P. Durovas gali būti susietas su bet kokiu programėlėje įvykdytu nusikaltimu, ir pridūrė: „Telegram“ visais atžvilgiais laikosi Europos taisyklių, susijusių su skaitmeninėmis technologijomis.“

Vienas šaltinis taip pat tvirtino, kad P. Durovo atžvilgiu atskirai atliekamas tyrimas dėl įtariamo „sunkaus smurto“ prieš vieną iš jo vaikų, kai jis ir buvusi jo partnerė, berniuko motina, buvo Paryžiuje.

Technologijų magnatas įkūrė „Telegram“, kai prieš dešimtmetį rengėsi pasitraukti iš savo tėvynės Rusijos. Programėlės augimas buvo milžiniškas – dabar ja naudojasi daugiau kaip 900 mln. vartotojų.

Mįslingas, retai viešai kalbantis P. Durovas yra Rusijos, Prancūzijos ir Jungtinių Arabų Emyratų, kuriuose įsikūrusi „Telegram“, pilietis.

 Žurnalo „Forbes“ vertinimu, jo dabartinis turtas siekia 15,5 mlrd. dolerių (apie 14 mlrd. eurų), nors jis išdidžiai propaguoja asketiško gyvenimo dorybes, įskaitant maudynes lediniame vandenyje ir alkoholio bei kavos nevartojimą.

Buvo iškelta daugybė klausimų dėl P. Durovo sulaikymo laiko ir aplinkybių: šalininkai jį laiko žodžio laisvės gynėju, o kritikai – asmeniu, sukėlusiu grėsmę, nes sąmoningai leido „Telegram“ tapti nekontroliuojamai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder