Hakeriai

Ukrainos programišiai atakavo Rusijos oro linijų ir oro uostų svetaines

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba įvykdė programišių atakas prieš Rusijos oro linijų bendrovių ir oro uostų interneto svetaines, pranešė laikraštis "Kyiv Post", remdamasis informuotais šaltiniais. 

Trečiadienį, birželio 12 d., GOSOPKA (Valstybinė kompiuterinių atakų aptikimo, prevencijos ir padarinių likvidavimo sistema, sukurta ir kontroliuojama Federalinės saugumo tarnybos) pranešė, kad vartotojai susiduria su sunkumais, kai negali prisijungti prie oro linijų bendrovių "Nordwind", "S7" ir "Rossija", taip pat Domodedovo oro uosto, operacijų valdymo programinės įrangos gamintojos "AviaBit" ir kai kurių kelionių organizatorių interneto svetainių, taikomųjų programų ir interneto paslaugų.

Šiuos duomenis patvirtino stebėjimo tarnyba "DownDetector".

Leidinio šaltinių teigimu, taip pat buvo atakuoti Saratovo Gagarino oro uosto ir Južno Sachalinsko oro uosto ištekliai.

Dėl įsilaužėlių veiksmų kai kurie skrydžiai buvo atidėti, o į orą pakilę lėktuvai turėjo skristi į kitus aerodromus, pranešė "Kyiv Post". 

Birželio pradžioje didelio masto DDoS ataka paralyžiavo portalo "Gosuslugi", Gynybos, Finansų, Teisingumo, Pramonės ir prekybos, Energetikos, Energetikos, Skaitmeninimo, Švietimo ir mokslo bei Nepaprastųjų situacijų ministerijų interneto svetainių darbą.

Panašių problemų turėjo ir Federalinė mokesčių tarnyba, Jungtinė lėktuvų korporacija ir Federalinė muitinės tarnyba. 

Roskomnadzor teigė, kad svetainės sugedo dėl "gedimo vienoje iš magistralinio ryšių tinklo sekcijų", ir pridūrė, kad analizuoja, kas nutiko.

Savo ruožtu Ukrainos gynybos ministerijos Valstybės saugumo tarnyba pareiškė, kad Rusijos vyriausybinių įstaigų svetainių žlugimą lėmė agentūros kibernetinių specialistų veiksmai. 

Gegužės pabaigoje programišiai atakavo vieną didžiausių Rusijos siuntų pristatymo operatorių SDEK.

Dėl to tarnyba sustabdė užsakymų vykdymą, siuntų priėmimą ir išdavimą, nebuvo galima atidaryti jos interneto svetainės ir programų.

Darbas buvo atnaujintas tik po kelių dienų.

Atsakomybę už kibernetinę ataką prisiėmė tarptautinė programišių grupė "Head Mare".

SDEK nuostoliai galėjo siekti nuo 300 mln. iki 1 mlrd. rublių.

Bendrovė žinoma dėl to, kad ja naudojosi Rusijos kariuomenė, siųsdama iš Ukrainos dėl plėšikavimo išvežtą turtą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder