Sergejus Lavrovas

Žvalgyba gavo slaptą Rusijos užsienio reikalų ministerijos dokumentą dėl Ukrainos ir JAV

Rusija visais lygmenimis kuria hibridinės konfrontacijos su Vakarais planus, kuriuose karas su Ukraina ir jo baigtis užima pagrindinę vietą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija kuria planus, kaip susilpninti Vakarų priešininkus, įskaitant Jungtines Valstijas, ir pasinaudoti invazija į Ukrainą, kad būtų suformuota pasaulinė tvarka be Amerikos dominavimo.

Tai teigiama įslaptintame Rusijos užsienio reikalų ministerijos dokumente, kurį gavo "The Washington Post" žurnalistai.

Įslaptintame oficialaus ir viešo "Rusijos Federacijos užsienio politikos koncepcijos" priede ministerija ragina vykdyti "puolamąją informacinę kampaniją" ir kitas priemones, apimančias "karinę-politinę, prekybinę-ekonominę ir informacinę-psichologinę sritis", prieš "nedraugiškų šalių koaliciją", vadovaujamą Jungtinių Valstijų.

"Turime ir toliau koreguoti savo požiūrį į santykius su nedraugiškomis valstybėmis...

Svarbu sukurti mechanizmą, kuris padėtų ieškoti silpnų vietų jų užsienio ir vidaus politikoje, kad būtų galima parengti praktinius žingsnius, kaip susilpninti Rusijos priešininkus", - rašoma 2023 m. dokumente, kurį laikraščiui "The Washington Post" pateikė viena Europos žvalgybos agentūra.

Užsienio politikos koncepcija ir slaptas priedas buvo sukurti po to, kai Rusijos mokslininkai buvo pakviesti teikti politinius pasiūlymus.

Viename pasiūlyme, kurį Užsienio reikalų ministerijai 2023 m. vasarį pateikė Maskvoje įsikūrusio Nepriklausomų valstybių sandraugos instituto, palaikančio glaudžius ryšius su Rusijos saugumo aparatu, vadovo pavaduotojas, Rusijos galimybės išdėstytos dar tiesmukiau.

Akademikas Vladimiras Žarichinas paragino Rusiją "ir toliau sudaryti palankesnes sąlygas izoliacinių dešiniųjų jėgų atėjimui į valdžią Amerikoje", "prisidėti prie Lotynų Amerikos šalių destabilizacijos ir kraštutinių kairiųjų bei kraštutinių dešiniųjų ekstremistinių jėgų atėjimo į valdžią", taip pat prisidėti prie "Europos šalių suvereniteto atkūrimo remiant JAV ekonominiu spaudimu nepatenkintas partijas".

Šiuo dokumentu pirmą kartą oficialiai patvirtinama ir kodifikuojama tai, kas, daugelio Maskvos elito atstovų nuomone, tapo hibridiniu karu prieš Vakarus.

Slaptame 2023 m. balandžio 11 d. priede vartojami daug griežtesni ir aštresni žodžiai nei atviroje užsienio politikos koncepcijoje ir teigiama, kad JAV vadovauja "nedraugiškų šalių" koalicijai, kuria siekiama susilpninti Rusiją, nes Maskva "kelia grėsmę pasaulinei Vakarų hegemonijai".

Dokumente teigiama, kad karo su Ukraina baigtis "didele dalimi nulems būsimos pasaulio tvarkos kontūrus".

Tai aiškiai rodo, kad Maskva mano, jog Rusijos ir Ukrainos konflikto baigtis neatsiejama nuo jos (ir kitų autoritarinių valstybių) gebėjimo primesti savo valią pasauliui.

Kituose politinio pasiūlymo punktuose, kurie taip pat buvo pateikti "ThePost", teigiama, kad Maskva kursto Jungtinių Valstijų ir Kinijos konfliktą dėl Taivano, siekdama suartinti Rusiją ir Kiniją, taip pat "eskaluoja padėtį Artimuosiuose Rytuose aplink Izraelį", Iraną ir Siriją, kad atitrauktų Jungtinių Valstijų dėmesį nuo šio regiono".

Vakarų pareigūnai įspėjo, kad Rusija pastaruosius dvejus metus stiprino savo propagandos ir įtakos kampanijas, siekdama susilpninti paramą Ukrainai.

Vykdydama šią veiklą ji siekė sukurti naują pasaulinį susiskaldymą, o Rusijos propagandos pastangos prieš Vakarus rado atgarsį daugelyje Artimųjų Rytų, Afrikos, Lotynų Amerikos ir Azijos šalių.

Amerikos žurnalistai cituoja Rusijos opozicijos veikėjo Michailo Chodorkovskio nuomonę.

Jis teigė, kad ilgas susipriešinimas Kongrese dėl to, ar suteikti Ukrainai daugiau ginklų, tik palengvino Rusijai mesti iššūkį Vašingtono pasaulinei galiai.

"Amerikiečiai mano, kad kadangi jie tiesiogiai nedalyvauja kare [Ukrainoje], bet kokie nuostoliai nėra jų nuostoliai", - sakė M. Chodorkovskis. - Tai absoliutus nesusipratimas."

Pasak jo, Ukrainos pralaimėjimas "reiškia, kad daugelis žmonių nustos bijoti mesti iššūkį Jungtinėms Valstijoms", o Jungtinių Valstijų išlaidos tik didės.

Primename, kad Rusijos polittechnologai ir jų botų fabrikai rašo tūkstančius pranešimų ir straipsnių, apsimesdami Jungtinių Valstijų, Vokietijos ir Prancūzijos gyventojais, kad pakenktų paramai Ukrainai. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder