Košmaras dėl karinės technikos: Turkija išbandė droną „Kargu" su šarvuočio galvute

(2)

Turkijos bendrovė STM išbandė naują savo drono KARGU modelį, skirtą smogti karinėms transporto priemonėms su šarvuočio kovine galvute. Apie tai gamintojai pranešė rugsėjo 24-26 d. Baku vykusioje Azerbaidžano tarptautinėje gynybos parodoje (ADEX), praneša „Janes“.

STM atstovas žiniasklaidai sakė, kad naujoji kovinė galvutė buvo sėkmingai išbandyta rugpjūčio mėnesį, tačiau negalėjo pateikti išsamios informacijos apie jos galimybes. 

Rugsėjo 30 d. STM pranešė, kad taip pat baigė montuoti radijo dažnio nukreipimo kovinę galvutę, kuri leidžia „Kargu“ aptikti ir naikinti radarus ir elektroninės kovos sistemas.

Bendrovės teigimu, KARGU vienu smūgiu pataikė ir sunaikino šarvuotąją transporto priemonę, o tai yra svarbus pasiekimas kuriant rotacinių sparnuočių užtvarinius šaudmenis, pranešė „The Defence Post“.

Siekdama patobulinti ankstesnę bepiločio orlaivio versiją, STM pridėjo šarvuotą kovinę galvutę, todėl ji tapo veiksmingesnė prieš mobilias ir stacionarias šarvuotas transporto priemones, taip pat tvirtą infrastruktūrą.

Kargu Artık Zırhlı Araçlarında Korkulu Rüyası! https://t.co/NetvYvXzeg#STM #Drone #Teknoloji #Kargu #SSB@STMDefence pic.twitter.com/OqYXlH7jJf

- Savunma Günlüğü (@SavunmaGunlugu) rugsėjo 30, 2024
„Sukūrėme sprendimą, kuris stiprina Turkijos ginkluotųjų pajėgų pozicijas sausumoje, taip pat užtikrina didelį patrauklumą tarptautinėje rinkoje“, - sakė STM generalinis direktorius Ozgur Gülerüz.

KARGU - tai elektrinis kvadrokopteris, kurio pakilimo svoris su standartine dienine kamera yra 7,6 kg, o su termovizorine kamera - 7,8 kg. 

Anksčiau jį buvo galima įsigyti tik su valdomąja prieštankine kovine galvute, kuri, bendrovės teigimu, sveria 1,4 kg ir sukuria 840 fragmentų. 

Platforma pradėta naudoti Turkijos ginkluotosiose pajėgose kovos su terorizmu operacijose ir tarpvalstybinėse misijose.

Platformoje įdiegti mašininio mokymosi algoritmai leidžia apdoroti vaizdus realiuoju laiku, KARGU vadovaujasi principu „žmogus kilpoje“, kai operatorius išlaiko visišką situacijos kontrolę. 

Dronas pasižymi mažu radarų matomumu, todėl priešas jo nepastebi, tačiau jis vis tiek gali nustatyti taikinius ir perduoti kariuomenei žvalgybinę informaciją.

2021 m. Turkija pristatė kamikadzę KARGU versiją, skirtą eksportui. 

Ši versija yra kvadrokopterio formos ir gali skraidyti iki 20 vienetų. 

Dronas sveria 6,28 kg, gabena iki 1,6 kg sveriantį naudingąjį krovinį ir įsibėgėja iki 120 km/h greičiu.

Tais pačiais metais užfiksuotas pirmasis atvejis, kai karinis robotas be operatoriaus įsikišimo nužudė žmogų. 

Tai buvo visiškai autonominiu režimu veikiantis kopteris KARGU-2, naudotas per ginkluotą konfliktą tarp Libijos reguliariųjų dalinių ir Chalifos Haftaro vadovaujamos karinės grupuotės.

Šaltinis: focus.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder