A. Lukašenkos režimas iš Afganistano ir Irako buvusių kariškių rengia smogikus prieš ES?

Baltarusijos specialiosios tarnybos apmoko buvusius karius veteranus iš Irako ir Afganistano kelti neramumus ir pralaužti Lenkijos pasienio užtvaras, taip pat rengti teroro išpuolius ES, rašo „EUobserver“.

Tokią informaciją leidiniui suteikė buvęs Baltarusijos ministras ir ambasadorius Prancūzijai bei Lenkijai, o dabar emigravęs opozicijos politikas Pavelas Latuška.

„Migracijos krizę Aliaksandro Lukašenkos režimas naudoja, kad į ES teritoriją permestų žmones, kurie turi karinės patirties ir kurie papildomai apmokyti Baltarusijos teritorijoje, vykdyti teroro aktus“, – „EUobserver“ cituoja P. Latušką.

Antradienį kitas Briuselio leidinys Politico.eu pranešė, kad nuo 2021 m. dvi dešimtys nelegalių migrantų, kurie kirto rytinę ES sieną, identifikuojami kaip radikalių teroristinių grupuočių nariai. Tai Politico.eu teigė vienas aukštas Lietuvos pareigūnas, kuris pridūrė, kad ES turi imtis aktyvesnių kontrpriemonių.

Spalio mėnesį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas pranešė, kad nustatyta „keliolika tokių asmenų, kurie pateko į Lietuvą kaip neteisėti migrantai ir apie kuriuos mes jau turime informacijos, jog jie siejami su viena ar kita teroristine organizacija ar grupuote“.

Žmogaus teisių gynėjai ir nevyriausybininkai linkę abejoti tokiais pranešimais, nes esą nepateikiama jokių įrodymų ir ši informacija naudojama pateisinti griežtus sienos kontrolės veiksmus bei jau į Lietuvą patekusių migrantų sulaikymą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder