Andrius Užkalnis išpeikė kelionių į Rodą organizatorius: lengvabūdiška ir neatsakinga
(4)Plačiau apie tai kalba apžvalgininkas Andrius Užkalnis.
„Aš negaliu pasakyti, kiek tai moralu, nes tikriausiai nesu pats geriausias aiškintojas apie moralę.
Bet galiu pasakyti, kad tai tikriausiai yra lengvabūdiška, čia lengviausias žodis, kurį galiu pritaikyti, ir tikriausiai šiek tiek neatsakinga“, – kalbėjo A. Užkalnis.
Apžvalgininkas paaiškino, kodėl kitų šalių kompanijos į tai žiūri žymiai rimčiau.
„Jie supranta, kad rizika yra ne vien nuo gaisro, kaip nuo ugnies. Tai, kad žmonės pateks į gaisrus, tikimybė greičiausiai yra labai nedidelė, tačiau yra labai didelė tikimybė, kad žmonėms kils labai rimtų nepatogumų, kad žmonės negalės nakvoti savo viešbutyje, negalės laiku atvažiuoti į oro uostą, laiku nebus skrydžio, nebus visų darbuotojų, kurie turi būti, nes kažkur buvo užlaikyti“, – pasakojo A. Užkalnis.
Jo teigimu, kai oro uostuose prasideda chaosas, situacija yra iš tikrųjų labai sunkiai valdoma. Apžvalgininkas sakė, kad tokiu atveju, turo operatorius, kuris teikia poilsio paslaugas, gali labai mažai padaryti.
Tai yra tolima šalis, kurioje yra stichinė nelaimė, kuri pirmiausia, tikriausiai galvojo, kad žmonės liktų gyvi, o kažkoks patogumas, jis yra ne pirmoje ir ne antroje vietoje.
Apžvalgininkas pridūrė, kad kalbant apie net tokį patogumą, kaip, kad laiku ten atvežti žmonėms vandens atsigerti arba rasti kur juos apnakvyndinti.
Todėl, kad infrastruktūra irgi kenčia, kalbant apie elektrą, vandentiekį, kanalizaciją ir kitus dalykus, jie irgi gali būti paveikti.
„Sala tikrai nėra labai didelė. Turo operatorių pasakymas, kad ten, kur veža turistus problemų nėra. Man šiek tiek primena Krymo turo operatorių aiškinimus Rusijos gyventojams, kad čia šaudė prieš dvi dienas, o šiandien nešaudo ir ten, kur mes jus vežame, dar nebuvo nei vienos raketos iš viso, tad, ko jūs pergyvenate“, – kalbėjo A. Užkalnis.
Anot pašnekovo, Lietuvos turų operatoriai tikriausiai niekada neturėjo tokių didelių pasekmių už savo aplaidumą ar savo lengvabūdiškumą, kaip turėjo Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos ir kitų šalių turo operatoriai. Todėl jie žiūri į tai šiek tiek vaiko akimis.
„Britanija yra labai daug kartų nudegusi nuo šito, ji žino, kas yra milijoniniai ieškiniai, kaip kompanijos baigia savo darbą ir išeina į bankrotą. Palikdamos skolas, skolininkus, žmones be darbo ir taip toliau“, – sakė jis.
Pasak A. Užkalnio, jos žino, kad jeigu yra tokie dalykai, reikia pirmiausia kuo greičiau evakuoti žmones ir kad galima būtų, visų pirma, rūpintis tais, kurių išvežti nepavyko, nespėjo arba jie dar laukia išvežimo ir kitas dalykas, iš tikrųjų, ten tiesiog nebūti.
„Čia panašiai, kaip buvo prieš daug metų Egipte teroro išpuoliai, o Egiptas labai remiasi turizmo ekonomika.
Turo operatoriai tiesiog nežiūrėjo, kurioje vietoje vyko sprogdinimai ar teroro išpuoliai prieš žmones, tiesiog visus evakavo, kuo greičiau.
Pirmas dalykas evakuoti, pasitraukti ir patraukti žmones svarbiausia nuo pavojaus, o jau ten galvoti toliau“, – tikino A. Užkalnis.
Paklaustas, ką pasakytų keliautojams, kurie sėdės oro uoste ir lauks lėktuvo iš Vilniaus į Rodo salą, A. Užkalnis teigė, kad „pirmas dalykas, kad jūs buvote įspėti, tai, be abejo, yra, jūsų gyvenimas ir jūsų sprendimas, bet jūs elgiatės labai lengvabūdiškai.
Antras dalykas, tai paklauskite, gal ne to turo operatoriaus, kurio interesas yra ten jus nuvežti, o pažiūrėkite tarptautines žinias, pažiūrėkite dokumentinius kadrus, kad ir tuos, kuriuos prieš kelias akimirkas rodė eteryje, pasižiūrėkite ir pagalvokite, ar jums tai atrodo kaip geros atostogos?“
Rašyti komentarą