Aušrinė Armonaitė

Armonaitė: Civilinės sąjungos projektui priimti rudens sesija yra paskutinė

(3)

Artėjanti Seimo rudens sesija yra paskutinė, kada galima priimti Civilinės sąjungos įstatymo projektui, sako jį inicijavusios Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

„Mes manome, kad ši sesija yra paskutinė, kada galima priimi šį įstatymo projektą. Ir jo reikia, aišku, ne Laisvės partijai, o Lietuvos žmonėms. Dėl to turime daryti visi – ir koalicijos partijos, ir partijos, kurios yra įsipareigojusios savo rinkėjams, kad tas įstatymas būtų priimtas ir būtų priimtas šioje sesijoje“, – žurnalistams trečiadienį po valdančiosios koalicijos tarybos pasitarimo sakė Laisvės partijos vadovė.

Seimo pirmininkė, taip pat valdančiųjų Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė Nielsen tvirtino, kad klausimas bus rudens sesijos darbotvarkėje, tačiau pripažino, kad tvirto palaikymo civilinei sąjungai Seime vis dar nėra. 

„Man asmeniškai labai norėtųsi, kad šioje kadencijoje šis klausimas galų gale būtų uždarytas ir lūkestis žmonių, kuriems tai yra svarbu, patenkintas. Ar pavyks tiek balsų surinkti tiek balsų, kiek reikia – vis dar atviras klausimas. Puikiai žinote, koks yra Seime jėgų santykis, jis iš esmės nesikeičia. Tai balsavimas dėl civilinės sąjungos būtų 50 ant 50“, – tvirtino ji.

Seimas gegužę po svarstymo kelių balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė. Dar liko paskutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo.  

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder