Aukštas žvalgybos darbuotojas ištaškė krašto apsaugai skirtus pinigus

Aukštas žvalgybos darbuotojas ištaškė krašto apsaugai skirtus pinigus: 888 tūkst. eurų paleido vėjais, praganė valstybės paslaptį

(9)

Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM) ilgą laiką dirbęs Vytautas Kavaliauskas per maždaug šešerius metus sugebėjo ne tik pasisavinti beveik 900 tūkst. eurų, bet ir pradangino valstybės paslaptį sudarančius dokumentus.

Už tokius „nuopelnus“ vyrui teismas skyrė realią laisvės atėmimo bausmę, taip pat, nors nežinia, kokiais būdais, teks grąžinti ištaškytus pinigus.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį paskelbė nuosprendį V. Kavaliauskui, tačiau dabar jau buvusio žvalgybos pareigūno „žygdarbiai“ nebuvo detaliai viešinami – kadangi byloje yra medžiagos ir apie jautrią informaciją, kurią pamesti sugebėjo nuteistasis, pati byla buvo nagrinėjama neviešai.

Antrajame operatyvinių tarnybų departamente, kuris užsiima žvalgyba ir kontržvalgyba, ilgus metus dirbęs V. Kavaliauskas, kaip nustatė teismas, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, pasisavino departamentui priklausiusias lėšas, be to, sugebėjo prarasti valstybinę paslaptį sudarančią informaciją.

Už pastaruosius nusikaltimus vyrui buvo skirta reali pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau V. Kavaliauskas kaltę visiškai pripažino, todėl galutinė jam paskirta bausmė sumažinta trečdaliu – iki 3 metų 8 mėnesių.

Beje, pusmetį buvęs žvalgybos darbuotojas jau praleido už grotų – 2021 m. pabaigoje suimtas vyras į laisvę buvo paleistas šių metų birželio 14 d.

Už grotų siunčiamas nuteistasis, dar galintis skųsti nuosprendį, taip pat penkerius metus negalės dirbti žvalgybos institucijose ir valstybės tarnybose, o taip pat turės atlyginti buvusiai darbovietei padarytą žalą – iš jo iš viso buvo priteista 888 152,12 euro.

Nežinia, kaip vyras grąžins šią sumą, tačiau, tikėtina, neteks jau dalies turimo turto – teisėjas Paulius Veršekys paskelbė, kad suvaržytos V. Kavaliausko teisės į jo turimą automobilį, dalį buto, kriptovaliutų pinigines, kuriomis jis disponavo.

Vyras taip pat turėjo 41 laikrodį, į kurį jo teisės taip pat apribotos.

Nors V. Kavaliausko padarytų nusikaltimų teismas nedetalizuoja, nuteistasis buvo aukštas Antrajame operatyvinių tarnybų departamente dirbęs darbuotojas, galėjęs prieiti prie departamento lėšų.

Pinigus pasisavinęs vyras dalį jų galėjo išleisti kriptovaliutoms.

alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder