ruoniukai

Baltijos jūros gyvūnų centre nuo pavasario bus gydomi sužeisti gyvūnai

Naujame Lietuvos jūrų muziejaus objekte, Baltijos jūros gyvūnų centre, pavasarį bus pradėti gydyti pirmieji gyvūnai, pranešė muziejus.

Anot įstaigos, Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras – naujausias Jūrų muziejaus projektas. 

Šio centro siekis – slaugyti ir gydyti nuo žmogaus ūkinės veiklos nukentėjusius ruonius ir paukščius, o vėliau juos paleisti laisvėn. Čia siekiama sukurti šiuolaikinius mokslo ir praktikos standartus atitinkančią jūros gyvūnų tyrimų ir gelbėjimo sistemą, vykdyti gyvūnų biologijos tyrimus bei skatinti visuomenės švietimą ir edukaciją, pranešė muziejus.

Centras pirmiausia skiriamas Baltijos jūros ruoniams gydyti ir šių gyvūnų reabilitacijai.

Centras savo veikla papildys Lietuvos jūrų muziejaus kompleksą. Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro pastatą projektavo įmonė „Archko“. Architektai siekė pastato siluete atkartoti aplinkinės gamtos – kopų formas.

Centre gyvūnams įrengti šeši vidiniai baseinai, keturi – atviri, lauko. Didžiojo baseino tūris – 280 kubinių metrų. Paukščiams įrengtas specialus baseinas.

Naujajame centre planuojama per sezoną priimti iki 30–40 ruoniukų. Centras bus skirtas ne tik ruoniams, bet ir jūriniams paukščiams.

Edukacinę centro funkciją papildys speciali savarankiško pažinimo ekspozicija.

Kiekvienais metais Lietuvos pajūryje randama daugiau kaip 20 paliktų pilkųjų ruonių jauniklių ar sužalotų suaugusių ruonių. Viena pagrindinių priežasčių – žmogaus ūkinė veikla, tai žvejyba, laivyba, plastiko ar cheminė jūros tarša. Pastaruoju metu juntama ir didelė klimato kaitos įtaka.

Lietuvoje sužeisti, sergantys ruoniai ar pasimetę ruonių jaunikliai gydomi Lietuvos jūrų muziejuje, o sustiprėję paleidžiami atgal į Baltijos jūrą. Tačiau muziejininkai iki šiol ruoniais rūpinosi neturėdami tam tinkamų patalpų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder