FNTT išaiškino verslininką, biokuru prekiavusį šešėlinėje rinkoje

„Baltpool“: biokuro kainos Lietuvoje mažėja 7 savaites iš eilės

Trumpalaikių biokuro sandorių (ang. SPOT) kainos Lietuvoje mažėja jau 7 savaites iš eilės – nuo rugsėjo viduryje užfiksuoto kainų piko, biokuro kaina sumažėjo beveik penktadaliu, teigiama tarptautinės biokuro biržos „Baltpool“ pranešime žiniasklaidai.

Biokuro biržos ekspertų vertinimu, biokuras pinga dėl šiltų orų nulemto nedidelio biokuro suvartojimo ir kainos stabilizavimosi rinkoje nuslūgus emocijoms.

„Lapkričio 3 d. „Baltpool“ biokuro prekybos aukcione vidutinė trumpalaikių biokuro sandorių kaina Lietuvoje siekė 39,73 Eur/MWh. Didžiausia biokuro kaina, palyginus Baltijos šalis, buvo užfiksuota Latvijoje (43,02 Eur/MWh), tačiau šioje šalyje biokuras pinga 4 savaites iš eilės“, – rašoma pranešime.

Spalio mėnesio duomenimis, Lietuvos miestai yra įsigiję pakankamą biokuro kiekį, lyginant su pernai metų poreikiu. Sudarytų biokuro sandorių kiekis pirmam 2023 m. ketvirčiui siekia 27 proc. poreikio.

Didesnė biokuro dalis palyginamuoju laikotarpiu buvo įsigyta tik 2019 ir 2020 m., kai dėl žemų kainų rinkos dalyviai drąsiau pirko biokurą vasarą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder