Seimas

Bus pasiūlyta be galimybių paso neįleisti Seimo narių į parlamento rūmus

Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma antradienį ketina pateikti Seimui Statuto pataisas, numatančias, kad norint įeiti į parlamento  rūmus Seimo nariai  turėtų pateikti dokumentą, įrodantį, kad buvo paskiepyti, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19, tai yra galimybių pasą ar ES Covid pažymėjimą.

Toks dokumentas Seimo nariams būtų reikalingas ir kontaktiniu būdu uždarose patalpose organizuojant susitikimus su rinkėjais.

Jeigu Seimo narys negalėtų dalyvauti Seimo rūmuose vykstančiame Seimo posėdyje, Seimo komiteto ar komisijos posėdyje, nes nepateiktų šių dokumentų, būtų laikoma, kad posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Pasak J. Razmos, šiuo metu dėl Seimo narių patekimo į Seimo rūmus ir kitas uždaras patalpas yra tam tikras teisinis neapibrėžtumas: ekstremalios padėties atveju, viena vertus – Seimo nariui turėtų galioti tie patys reikalavimai kaip ir visiems piliečiams, kita vertus – Seimo statutas, kuris nustato Seimo nario veiklos garantijas, tokių suvaržymų dėl ekstremalios padėties nenustato.

Todėl, J. Razmos teigimu,  teikiamomis Seimo Statuto pataisomis ir siūloma  šią teisinę dviprasmybę panaikinti.

Pagal siūlomą Statuto papildymo projektą, „Civilinės saugos įstatymo nustatyta tvarka paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl užkrečiamosios ligos plitimo grėsmės arba Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka paskelbus karantiną, Seimo narys gali įeiti į Seimo rūmus Seimo valdybos nustatyta tvarka pateikęs dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos arba karantino paskelbimo nurodytiems kriterijams“.

Taip pat siūloma numatyti, kad esant ekstremaliai situacijai dėl užkrečiamosios ligos arba karantinui, Seimo narys, vykdydamas Statute nustatytą pareigą susitikti su rinkėjais, „gali kviesti juos į kontaktiniu būdu organizuojamus susitikimus uždarose patalpose, jeigu turi dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos arba karantino paskelbimo nurodytiems kriterijams.“

ELTA primena, kad nuo šių metų rugpjūčio 23 d. siekiant užtikrinti COVID-19 ligos plitimo prevenciją visi į Seimo rūmus norintys įeiti lankytojai privalo pateikti vieną iš dokumentų, įrodančių, kad asmuo buvo paskiepytas, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19.

Asmenys, negalintys pateikti bent vieno iš dokumentų tai yra galimybių paso ar ES COVID pažymėjimo, ar atsisakę juos pateikti, į Seimo rūmus neįleidžiami.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder