Dalia Grybauskaitė: jei karas su V. Putinu neišvengiamas, neatidėliokime jo

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, kaip visada, kategoriškai pasisakė dėl Vakarų atsako į Rusijos agresiją Ukrainoje. Esą Vakarai turėtų padėti daugiau ukrainiečiams ir galvoti apie jų karinę gynybą nuo „paranojos burbule“ gyvenančio Vladimiro Putino.

Kalbėdama su žymia CNN žurnaliste Christiane Amanpour ji pažymėjo, kad ji ir visa Europa labai didžiuojasi ukrainiečiais, tačiau Vakarai turi padaryti daugiau, padėti daugiau nei dabar daro.

„Visiškai aišku, kad mūšis Ukrainoje, yra mūsų, Europos, mūšis.

Tai jau Europos karas.

Ir jei mes nesugebėsime sustabdyti Putino ir taip pat Lukašenkos, nes jie kartu, jie bus prie mūsų sienų ir pradės puolimą.

Tai visiškai aišku iš to, ką Putinas pasakė ir kaip jis elgiasi“, – CNN eteryje kalbėjo prezidentė.

Sankcijos tik padarys žalos, bet tik mūšio lauke mes galime sustabdyti karo nusikaltėlius.

Pasak jos, V. Putinui nesvarbios nei ukrainiečių, nei savo karių ar bet kieno gyvybės: „Mums gresia skerdynės, nei jo nesustabdysime Ukrainoje.“

D. Grybauskaitė pridūrė, kad atrodo, jog V. Putino psichinė būklė blogėja, „jis gyvena paranojos burbule, kaip ir visas Kremlius“.

„Sankcijų su spragomis neužtenka, mums reikia būti pasiruošti kariauti su juo, kariauti tiesiogiai, nes sankcijos nesustabdys karo nusikaltėlio. Sankcijos tik padarys žalos, bet tik mūšio lauke mes galime sustabdyti karo nusikaltėlius“, – rėžė prezidentė.

Ji pridūrė, kad dabar svarbu padėti Ukrainai viskuo, kuo galima, ir jei pamatysime, kad V. Putinas pradeda skerdynes, Vakarų sąjungininkams reikia galvoti apie kariuomenės dislokavimą ar karinės aviacijos panaudojimą.

„Norėčiau paminėti istorinį pavyzdį: 1940 m. Lietuva priėmė ultimatumą ir leido Rusijos armijai įžengti į mūsų teritoriją jai nesipriešinant – gavome ir karą, ir 50 metų trukusią okupaciją.

Taigi sugrįžtant į dabartinę situaciją: jei karas neišvengiamas, neatidėliokime jo.

Geriau imkimės to kiek galima anksčiau, o ne atidėkime ir laukime. Jei tai neišvengiama ir mes negalime Putino sustabdyti Ukrainoje, jis ateis prie mūsų sienų“, – pažymėjo D. Grybauskaitė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder