Vėl keisis daugybė Kelių eismo taisyklių

Dėmesio vairuotojams ir pėstiesiems: vėl keisis daugybė Kelių eismo taisyklių

(8)

Vyriausybė ateinančio trečiadienio posėdžio metu keis Kelių eismo taisykles (KET). Projekte teigiama, kad toks poreikis atsirado Seimui priėmus Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimus.

Taip pat atliekami KET patikslinimai atsižvelgiant į gautus kitų institucijų pasiūlymus, atsisakoma atitinkamų nuorodų bei keičiamos neaktualios nuostatos arba suderinamos su kituose KET punktuose nustatytu reglamentavimu.

Pristatome pagrindines laukiančias naujoves.

* Vyriausybė ketina patikslinti, kad transporto priemonei dalyvaujant viešajame eisme (išskyrus atvejus, kai transporto priemonė stovi), vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus mobiliojo ryšio priemonių valdymą naudojant laisvų rankų įrangą, kai mobiliojo ryšio priemonė pritvirtinta specialiame laikiklyje, ar naudojant transporto priemonės įrangą.

* Nustatomas draudimas pėstiesiems judėti per dviračių pervažą pagal analogiją su draudimu dviratininkams kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis.

* Ketinama įtvirtinti, kad, jei posūkis arba apsisukimas galimas iš vienos eismo juostos, sukdamas vairuotojas gali pasirinkti bet kurią važiuojamosios dalies, į kurią jis suka, eismo juostą.

* Planuojama aiškiai nurodyti visas vietas, kuriose draudžiama lenkti, atitinkamai už šiuos pažeidimus būtų taikoma atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodeksą - papildyti, kad lenkti draudžiama gyvenamosiose zonose, daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose, stovėjimo aikštelėse ir dviračių gatvėse.

* Numatoma atsisakyti nustatyto draudimo mokyti vairuoti gyvenamojoje zonoje (pagal galiojančias Taisykles gyvenamojoje zonoje gali būti vykdomas vairuotojų egzaminavimas, bet vairuotojų mokymas šioje zonoje draudžiamas, todėl būsimasis transporto priemonės vairuotojas neįgyja reikiamų ir kiekvienam vairuotojui būtinų praktinių vairavimo įgūdžių).

Vietoj draudimo mokyti vairuoti įrašyti draudimą lenkti gyvenamojoje zonoje, analogiškai, kaip numatyta dviračių gatvės eismo reikalavimuose.

* Derinant su kitomis KET nuostatomis, patikslinama, kad transporto priemonės vairuotojas, įvažiuodamas į kelią iš gyvenamosios zonos, privalo duoti kelią juo artėjančioms transporto priemonėms, taip pat pėstiesiems, kurių judėjimo kryptį jis kerta.

* Svarstoma įteisinti, kad gyvenamojoje zonoje dviračio vairuotojui netaikomas KET nustatytas reikalavimas važiuoti viena eile ir kuo arčiau eismo juostos dešiniojo krašto.

* Planuojama reglamentuoti, kad, sutartiniais pagrindais ir kelio savininko nurodytomis sąlygomis vykdant kelio infrastruktūros ar aplinkos tvarkymo ar priežiūros darbus, transporto priemonei su įjungtu oranžiniu švyturėliu, kuri būtina darbo funkcijoms toje vietoje atlikti, galima važiuoti veja, šaligatviu, pėsčiųjų ir (ar) dviračių taku, dviračių juosta, skiriamąja juosta, pylimų ar iškasų šlaitais, grioviais, taip pat sustoti ar stovėti minėtose vietose.

* Ketinama KET papildyti nauju įspėjamuoju kelio ženklu „Raiteliai", kuris įspėtų apie kelio ruožą, kuriuo dažnai joja raiteliai ar vedami žirgai.

* Planuojama pripažinti netekusiais galios kelio ženklus „Telefonas" ir „Lankytina vieta" (taksofonų paslaugos Lietuvoje atsisakyta, o lankytinos vietos žymimos kelio ženklais „Krypties rodyklė į lankytiną vietą" ir „Lankytinos vietos pavadinimas").

Beje, 2023 m. kovo 20 d. nutarimo projektą apsvarstė ir jam pritarė Eismo saugumo taryba.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder