Didmiesčiai ir kurortai mažos taršos zonas turės įrengti iki 2025 metų – Seimas

(1)

Seimas sušvelnino įpareigojimus savivaldai įsirengti mažos taršos zonas – jas iki 2025 metų privalės turėti tik didmiesčiai bei kurortai.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Alternatyviųjų degalų įstatymo pataisas: už balsavo 121 parlamentaras, prieš nebuvo, o susilaikė du. 

Tokias zonas reikės nustatyti iki 2024 metų, o įsirengti iki 2025-ųjų ir tik kurortuose, kurortinėse teritorijose arba miestuose su daugiau nei 50 tūkst. gyventojų.

Tai reiškia, kad šios zonos turės būti nustatytos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir galbūt Alytuje bei Birštone, Druskininkuose, Neringoje ir Palangoje. 

Zonos taip pat turės būti kurortinėse teritorijose: Anykščiuose, Trakose, Zarasuose, Ignalinos rajono Strigailiškio ir Palūšės gyvenvietėse bei Kauno rajone Kulautuvoje, Kačerginėe ir dalyje Zapyškio.   

Seimas buvo įpareigojęs visas savivaldybes nuo 2023-iųjų nustatyti mažos taršos transporto zonas, tačiau, Susisiekimo ministerijos duomenimis, kol kas jas įrengė tik Kupiškis ir Panevėžio miestas. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder