S. Skvernelis: svarstysime, kaip padėti žiniasklaidai

EK skelbia tris kvietimus medijoms ir laukia pasiūlymų dėl žiniasklaidos laisvės apsaugos

Europos Komisija (EK) paskelbė tris kvietimus teikti pasiūlymus pagal programos „Kūrybiška Europa“ paprogramę MEDIA, kuriai 2022 m. numatyta 226 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) lėšų.

Taip siekiama remti audiovizualinio sektoriaus atsigavimą ir didinti jo konkurencingumą tiek Europoje, tiek visame pasaulyje.

Paskelbti trys kvietimai teikti pasiūlymus: vaizdo žaidimai ir įtraukiojo turinio kūrimas, Europos festivalių tinklai ir „MEDIA 360°“, pritaikyti esamoms sektoriaus šakoms, naujiems talentams ir rinkoms remti, taip pat įvairių sektorių bendradarbiavimui skatinti.

Pagal programos „Kūrybiška Europa“ tarpsektorinę paprogramę taip pat paskelbtas atskiras kvietimas, kuris daugiausia skirtas gebėjimų naudotis žiniasklaidos priemonėmis stiprinimui ir jam numatyta 2,4 mln. eurų ES lėšų.

Plačiau apie šiuos kvietimus – EK atstovybės Lietuvoje tinklalapyje.

EK yra sudariusi interaktyvų audiovizualinės ir naujienų žiniasklaidos finansavimo galimybių žemėlapį. Šio įrankio tikslas – palengvinti prieigą prie ES finansinės paramos mechanizmų.

Jame pateikiama informacija apie audiovizualinio ir naujienų žiniasklaidos sektorių subjektų finansavimo galimybes. 

Tam, kad žiniasklaidos rinka veiktų geriau ir skaidriau, EK yra paskelbusi vešąsias konsultacijas dėl rengiamų naujų žiniasklaidos laisvės apsaugos ES taisyklių. Atsiliepimų, atsakymų į pateiktą klausimyną ir pasiūlymų laukiama iki kovo 21 d.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder