Ekspertai pataria: ką dovanoti vaikams – žaidimai nuo kūdikystės iki paauglystės
Užduoties nepalengvina ir tai, kad greta klasikinių ir laiko patikrintų žaislų – lėlių, mašinėlių, dėlionių – šiandien parduotuvių lentynose rikiuojasi ir įvairiausių naujovių. Populiariausios tarp jų – interaktyvūs pliušiniai vienaragiai, žaislai – siurprizai, elektroniniai drakoniukai.
Kad pasirinkimas būtų lengvesnis ir artėjančios šventės teiktų daugiau džiaugsmo nei rūpesčių, „Senukų“ ekspertai suskirstė žaislus pagal vaikų amžiaus kategorijas ir patarė, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.
Vaikams iki 2 metų
Renkant žaislus patiems mažiausiems, labai svarbu, kad jie pagelbėtų mažyliui vystyti lytėjimo pojūtį, smulkiąją motoriką, judesių koordinaciją ir dėmesio koncentraciją. Tam geriausia rinktis lavinamuosius žaislus – barškučius, kaladėles, figūrėles – kurie skatins vaikų mąstymą, kūrybiškumą, atmintį ir padės pamažu suvokti pasaulį.
Tarp tokių žaislų pasirinkimų gali būti loginiai žaidimai su raidėmis, skaičiais, taip pat minkšti gyvūnėliai ar animacinių filmukų herojų žaislai, žaisliniai telefonai ar net voniai skirti žaidimai. Visame pasaulyje jau daugybę metų vaikų širdis užkariavę konstruktoriai „LEGO“ taip pat turi išleidę kaladėlių seriją, kuri tiks patiems mažiausiems.
Vaikams nuo 3 iki 6 metų
Šiai amžiaus kategorijai siūlomų žaislų pasirinkimui ribų nėra – jie atitinka kiekvieno vaiko pomėgius ir poreikius. Tačiau specialistai išskiria tris žaislų grupes, kurios paprastai susilaukia didžiausio vaikų susidomėjimo – tai muzikiniai žaislai, kūrybiniai žaislai ir vaidmenų žaidimai.
Jei pastebite, kad vaikui patinka muzika, per Kalėdas tokį vaiką gali pradžiuginti sintezatorius, mikrofonas, gitara, būgnai, pianinas, ksilofonas, fleita ar net paprasčiausia lūpinė armonikėlė. Negana to, tokia dovana gali padėti atrasti talentą arba paskatinti vaiką tolesnėms muzikinėms paieškoms.
Norint, kad dovana būtų skirta ne tik pramogai, bet ir lavintų kūrybinį mąstymą, tokio amžiaus vaikams rekomenduojama dovanoti konstruktorius, kinetinį smėlį, modeliną ar mozaikas. Taip pat galima rinktis iš įvairiausių kūrybinių žaislų rinkinių, kurie irgi yra pritaikyti pagal kiekvieno vaiko pomėgius. Tarp jų yra gelinių figūrų gamybos, apyrankių gaminimo, papuošalų kūrimo, dekoravimo, žvakių gaminimo, medinių figūrų gaminimo, piešimo ir dar daugelis kitų rinkinių.
Ne paslaptis, kad vaikai labai mėgsta atkartoti kasdienes veiklas iš suaugusiųjų gyvenimo arba bando „pasimatuoti“ tam tikrą profesiją. Geresnę patirtį tam gali suteikti vaidmenų žaidimai, pavyzdžiui, žaislinė buitinė technika, vaikiška virtuvėlė, daktaro ar kirpėjų rinkinys, žaisliniai virtuvės reikmenys ar maisto produktai, taip pat žaislinis meistro įrankių rinkinys.
Vaikams nuo 7 iki 10 metų
„Senukų“ specialistai pastebi, kad vyresnių vaikų širdis dažniausiai užkariauja tie žaidimai, kurie jiems kelia daugiausiai iššūkių. Todėl tikrai neprašausite, jei šios amžiaus grupės vaikams Kalėdoms padovanosite įdomų stalo žaidimą ar konstruktorių.
Renkant stalo žaidimą, reikia nepamiršti atkreipti dėmesį į instrukcijoje nurodytą amžių, nuo kada rekomenduojama jį žaisti. Teisingai pasirinkus, stalo žaidimas vaikui bus ne tik įdomus, bet ir skatins jo loginį mąstymą, vaizduotę, greitą reakciją arba mokys mąstyti strategiškai. O svarbiausia – vaikui tai bus tikra pramoga.
„LEGO“ konstruktoriai yra ypač populiarūs tarp šios amžiaus kategorijos vaikų. Svarbiausia, kad konstruktorių pasirinkimas apima platų spektrą serijų, kurios turi savo tematiką ir kolekciją, todėl vaikas gali rinktis savo mylimiausius personažus.
Ekspertai taip pat pastebi, kad šios amžiaus kategorijos vaikams ypač patinka visame pasaulyje neįtikėtino populiarumo sulaukę antistresiniai silikoniniai žaislai „POP IT“. Vaikams jie patinka ne tik dėl smagaus žaidimo, bet ir įvairiausių formų pasirinkimo. Taip pat sparčiai auga lėlių L.O.L. populiarumas, kurių įvaizdis atitiks kiekvieno pomėgius ir mėgstamą stilių.
Paaugliams
Renkant dovaną paaugliui, neretai iškyla klausimas, kokie žaislai ar žaidimai domina tokio amžiaus vaiką? Juk paprastai jau išaugama iš įvairių konstruktorių ar kitų, iki tol didelį susidomėjimą kėlusių žaislų. Tačiau yra žaidimų, kurie „auga“ kartu su vaikas. Viena tokių kategorijų, kuri džiugina vaikus ir paauglystėje – stalo žaidimai. Tokio amžiaus vaikams galima dovanoti jau sudėtingesnius, strateginio mąstymo reikalaujančius žaidimus, kuriuos bus įdomu žaisti ne tik su bendraamžiais, bet ir su suaugusiais.
Tačiau reikia nepamiršti, kad gyvename tokiame amžiuje, kai paauglystė ir technologijos yra tarsi du neatsiejami dalykai. Tad jeigu paauglys, kuriam renkate dovaną, namuose turi žaidimų konsolę, jį pradžiuginti galėtų kompiuterinis žaidimas. O jeigu tokio įrenginio jo namuose nėra, tačiau dažnai girdite, kad žaidimų konsolė yra būtent tai, ko vaikas nori per šias šventes – tokią dovaną tikrai lengvai išrinksite.
Populiariausi – žaislų klasika vadinami konstruktoriai, lėlės, mašinėlės
Prekybininkų teigimu, augantys žaislų pardavimai patvirtina, kad lietuviai jau aktyviai ruošiasi kalėdiniam laikotarpiui bei rūpinasi dovanomis ir patiems mažiausiems švenčių dalyviams.
„Kaip ir kasmet, šiais metais savo pozicijų perkamiausių žaislų sąraše neapleidžia tikra žaislų klasika vadinami „LEGO“ konstruktoriai, įvairios lėlės bei radijo bangomis valdomos mašinėlės. Stebime ir naują tendenciją, jog tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėse itin populiarėja išmanūs, interaktyvūs žaislai – gyvūnai, skleidžiantys įvairius garsus, judantys bei turintys papildomų įtraukiančių funkcijų“, – pardavimų tendencijas pristato Elona Uckutė, „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorė.
Pasak jos, pirkėjų dėmesį patraukia ir vadinamieji „žaislai-siurprizai“, kurie išsaugo intrigą kol bus išpakuoti. Tarp populiariausių tokių žaislų – mašinėlės, kurias reikia įmerkti į vandenį, kad išryškėtų jų spalvos, susivėlę šuniukai, kuriuos tik iššukavus, nuprausus pamatai realų jo vaizdą, lėlės, kurios slepiamos paslaptinguose maišeliuose, tad ją išvysti tik išpakavęs. „Tokios dovanos intriguoja vaikus, pratęsia dovanos išpakavimo procesą“, – populiarumo priežastį įvardina E. Uckutė.
Rašyti komentarą