Estijos premjerė: NATO kelia grėsmę Rusijos imperializmui, o ne jos saugumui

Estijos premjerė Kaja Kallas paneigė Rusijos nuogąstavimus dėl NATO plėtros. Ji sako, kad Aljansas kelia grėsmę Rusijos imperinėms ambicijoms, bet ne šalies saugumui, praneša „Ukrinform“.

 

Politikė tai pareiškė Estijos transliuotojui ERR dalyvaudama saugumo forume Singapūre.

„Svarbiausi mano kreipimosi aspektai buvo skirti paneigti naratyvą apie NATO. Aš pateikiau Estiją kaip pavyzdį. Kai išsilaisvinome iš okupacijos, darėme viską, kad užsitikrintume, jog tai niekada nebepasikartotų. Tai reiškia, kad niekada negalime būti vieni“, – sakė premjerė.

Ji pabrėžė, kad Estijos žmonės nusprendė stoti į NATO neverčiami jokios jėgos iš išorės.

„Čia kai kas teigia, kad NATO plėtra neva nepriklauso nuo valstybių apsisprendimo, bet tai netiesa. Tai Rusija elgiasi kaip paskutinė kolonijinė šalis, kuri bando vykdyti kolonizaciją ir išplėsti savo imperiją“, – sakė K. Kallas, pridėdama, kad Azijos valstybės turėtų tai gerai suprasti.

Ji taip pat sakė, kad šalys, kurios kaltina NATO dėl plėtros ir tariamos eskalacijos, tiesiog atkartoja Rusijos imperinę ideologiją.

„NATO kelia grėsmę Rusijos imperializmui, bet ne jos saugumui“, – sakė premjerė.

Anot jos, jeigu valstybė gali sėkmingai naudotis karine agresija, kad užkariautų daugiau teritorijų ir išteklių, tai paskatins ir kitas šalis elgtis lygiai taip pat. Tuomet pasaulio tvarka remsis ne tarptautine teise, o principu, kas stipresnis, sakė ji.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder