Europos šalių „Vaivorykštės indekse“ Lietuvos pozicijos suprastėjo (3)

Tarptautinė LGBT teisių organizacija „ILGA-Europe“ paskelbė LGBT teisių indeksą ir vadinamąjį „Vaivorykštės žemėlapį“, kuriame Lietuva šiais metais nukrito dviem pozicijomis ir užėmė 34-ąją vietą iš 49. Žemėlapis buvo paskelbtas būtent šiandien, kai pasaulyje yra švenčiama Tarptautinė diena prieš homofobiją, transfobiją bei bifobiją.

Kaimynė Latvija minėtame žemėlapyje užėmė 41-ąją vietą, o Estija yra 23-ioje vietoje. Prieš metus Lietuva „Vaivorykštės indekse“ užėmė 32-ąją poziciją. Šiais metais Lietuva surinko 23 balus iš 100 galimų.

Draugiškiausia ES šalis LGBT bendruomenės atžvilgiu tapo Belgija, surinkusi 74 balus. Antrą vietą užėmė Liuksemburgas, surinkęs 72 balus, o trečioje liko Portugalija.

„Absoliučiai jokio progreso!“

Minėta ataskaita feisbuke pasidalijo ir Laisvės partijos atstovas, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

„Absoliučiai jokio progreso! Lietuva pagal LGBT+ asmenų teisinę apsaugą šiemet ir vėl užima 34-ąją vietą tarp 49 Europos valstybių kasmetiniame „Vaivorykštės indekse“ surinkdama viso labo 23 balus iš 100.

Tai pasikeis, nes Lietuvai esu skolingas Partnerystės įstatymą. Teisės akto projektą oficialiai Seime registruosime dar šį mėnesį“, – rašė Seimo narys T. V. Raskevičius. 

„Vaivorykštės žemėlapį“ galima rasti čia.

Raktažodžiai
Klystate! 51 vieta - pats tas.
Kasparas, 2021-05-18 14:22
Grazinkit vaikams vaivorykste.Su visa pagarba atiduodam jums ruda spalva!Tik nelyskit prie vaivorykstes,kuri yra vaiku! Vaikai nebepiesia vaivoryksciu,nes nenori,kad kas nors pagalvoti,kad jie yra p....gerai...
Linas, 2021-05-18 12:26
dar reikėtu pasistengti iki 45 vietos
planas, 2021-05-18 08:53
Sidebar placeholder