Gabrielius Landsbergis

G. Landsbergis: rūpestis dėl R. Pratasevičiaus sveikatos pagrįstas

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad rūpestis ir viešai pasirodžiusi informacija dėl Baltarusijos žurnalisto Ramano Pratasevičiaus sveikatos – pagrįstas.

Ministras tai pareiškė po ministerijos atstovų pokalbių su R. Pratasevičiaus artimaisiais pirmadienį.

„Vakar susisiekėme su Ramano artimaisiais, galiu pasakyti tiek, kad jų rūpestis pagrįstas ir, neatskleidžiant asmeninių detalių, tai, kas paskleista viešojoje erdvėje turi pagrindo“, – LRT radijui antradienį sakė G. Landsbergis.

Baltarusijos opoziciniai informaciniai kanalai pirmadienį paskelbė, jų teigimų, nepatvirtintą informaciją, kad R. Pratasevičius yra vienoje iš Minsko ligoninių, o jo sveikatos būklė – kritinė. Buvo pranešama ir apie žurnalisto motinos pasakojimą, kad jos sūnus yra silpnos sveikatos ir turi širdies problemų.

Netrukus po to, Minsko režimo kanalai paskelbė vaizdo įrašą, kuriame R. Pratasevičius teigia esą sveikas, laikomas viename iš Minsko izoliatorių, esą pareigūnai su juo elgiasi korektiškai ir jis duodąs „prisipažinimo“ parodymus dėl masinių neramumų organizavimo.  

Anot G. Landsbergio, šis vaizdo įrašas taip pat kelia didžiulį nerimą, nes atskleidžia, kad žurnalisto pasisakymas galėjo būti išgautas naudojant prievartą ir kankinimus.

„Paties Ramano vaizdo įrašas kelia didžiulį nerimą. Ne man vienam susidaro vaizdas, kad jis galėjo būti priverstas prievarta išsakyti tuos žodžius, akivaisdu, kad jis tai darė ne savo noru, matom nubrozdinimus tam tikrus jo veide ir tikrai palieka įtarimas, ar jis nebuvo verčiamas fiziškai, kankinamas“, – sakė G. Landsbergis.

„Tai yra didžiulis rūpestis tiek mums, tiek jo tėvams, tiek visai tarptautinei bendruomenei, dėl to prisidedu prie visų reikalaujančių nedelsiant paleidimo, kad jam būtų leista grįžti į Vilnių, kur jis gyvena, tiek jo gyvenimo draugei poniai Sofijai Sapegai“, – pridūrė ministras.

Vienas populiaraus informacinio telegram-kanalo „Nexta“ įkūrėjų R. Pratasevičius sekmadienį buvo sulaikytas Minske po to, kai režimui pasitelkus karinę aviaciją Baltarusijos sostinėje buvo priverstinai nutupdytas „Ryanair“ lėktuvas, kuriuo žurnalistas skrido iš Atėnų į Vilnių. Taip pat buvo sulaikyta jo gyvenimo draugė Rusijos pilietė S. Sapega. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder