G. Nausėda paprašė J. Bideno didesnių JAV pajėgų regione (2)

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį Briuselyje su Jungtinių Valstijų prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) aptarė galimybes JAV padidinti pajėgas regione, pranešė Prezidentūra.

Su J. Bidenu NATO viršūnių susitikimo kuluaruose susitiko visų Baltijos šalių lyderiai.

„Siekiame, kad JAV pajėgos Lietuvoje ir Baltijos šalyse didėtų, tai būtų geriausia ir reikšmingiausia dėmesio mūsų regiono saugumui išraiška“, – pranešime spaudai sakė G. Nausėda.

Pasak Lietuvos prezidento, JAV dalyvavimas stiprinant regiono saugumą ir gynybą „yra svariausias Rusijos atgrasymo veiksnys“.

Jungtinės Valstijos nuo 2019 metų siunčia rotacinius batalionus į Lietuvą pratyboms. Šiuo metu Jonavos rajone, Rukloje, dislokuota JAV tankų bataliono kovinė grupė.

Anot G. Nausėdos, JAV supranta Baltijos šalims kylančias grėsmes, yra puikiai susipažinusios su agresyvėjančia Rusijos laikysena ir siekiu integruoti Baltarusiją į Rusijos karines struktūras.

„Išgirdome patikinimą, kad JAV mato mūsų regioną kaip strateginės svarbos Aljansui, kuriame būtina siekti atgrasymo ir gynybos stiprinimo“, – teigė šalies vadovas.

Po NATO viršūnių susitikimo J. Bidenas vyks į Ženevą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

„Esu tikras, kad prezidentas J. Bidenas būsimame susitikime su Rusijos vadovu V. Putinu perduos aiškią žinutę apie NATO vienybę ir susitelkimą, atsakant į agresyvius ir nedraugiškus Rusijos veiksmus“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis feisbuke pridūrė, kad J. Bidenas per susitikimą su Rusijos prezidentu pažadėjo ginti regiono saugumo interesus.

„Baltijos šalių ir JAV ryšys dar labiau sustiprėjo“, – tvirtino prezidentas.

Raktažodžiai
Viskas gerai toje nuotraukoje. Aiškiai matyti sėdintys ponai, na, truputį pozuoja fotografams, bet taip ir turi būti, nes visos rimtos kalbos yra daromos prieš fotosesijas ir ereliški profiliai tuo metu niekam neįdomūs.
Kaulenis, 2021-06-15 10:27
Ale, kaip išdidžiai sėdi ponas LT Prezidentas, demonstruodamas JAV Prezidentui savo erelišką profilį. Matosi, kad lietuvis diktuoja savo sąlygas, o amerikonas tik atidžiai klausosi atsisukęs veidu į lietuvį. Tikrai įdomi nuotrauka. O koks bus pokalbio rezultatas - LT prezidentūra labai girsis.
Sargenis, 2021-06-14 15:55
Sidebar placeholder