Gabrielius Landsbergis

Gabrielius Landsbergis: stiprių sankcijų paketų laikas yra praėjęs

Europos Sąjungos (ES) šalims tariantis dėl 8-ojo sankcijų paketo Kremliaus režimui, Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad nauji ribojimai Maskvai yra silpni, tačiau „geriau negu nieko“.

„Įvertinti reikia taip, kaip yra – stiprių paketų laikas jau yra praėjęs. Skaitant pateiktus dokumentus, kartais susidaro įspūdis, kad yra daugiau išimčių negu pačių sankcijų. Bet vis tiek pasidžiaugti turiu, nes tai geriau negu nieko“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė ministras.

„Diskutuojama apie kažkokias prekių grupes, kurios negalės keliauti per Europos Sąjungą, negalės būti parduodamos Europos Sąjungoje. Taip pat – apie tam tikrų prekių, produktų, kurie gali vykti į Rusiją, papildomą išėmimą. Tai silpnokai, bet judame į priekį“, – pridūrė jis.

Pasak G. Landsbergio, ES įvedinėjo sankcijas Maskvai pernelyg nedrąsiai – dėl kiekvieno ribojimo diskutuota bandant „pritaikyti ir nukalibruoti atsaką, atitinkantį Rusijos veiksmus“.

Tam iššvaistyta pernelyg daug laiko, tikino ministras, pabrėždamas, kad Briuselis turėjo kelti vienintelį tikslą – absoliučiai izoliuoti Rusiją.

„Pamenu diskusijas, kurios vyko karo pradžioje – palaukime, bus dar didesnių veiksmų, palaukime dar kažko. Laukėm. Man rodos, reikėjo keltis pagrindinį tikslą – Rusijos izoliaciją.

Už tai, ką ji daro, už agresijos aktą, nes tai yra pagrindinis dalykas. Už suverenios valstybės užpuolimą, reikėjo (Rusiją – ELTA) izoliuoti. Tai tas tam tikra apimtimi pavyko, bet diskusijų galėjo būti mažiau“, – pabrėžė jis.

Jis akcentavo, kad Rusijos izoliacija nereiškia visiško rusų visuomenės sužlugdymo ar nustekenimo – veikiau kalbama apie apsunkintas Rusijos galimybes gaminti karinę techniką bei Europos nepriklausomybę nuo Maskvos.

G. Landsbergio manymu, tikslai buvo pasiekti – kai kurių efektas matomas jau dabar, „ilgainiui matysime ir platesnį vaizdą“.

„Izoliacija – tai priklausomybės mažinimas, kad Europos Sąjunga pirmiausiai taptų pati nepriklausoma nuo Rusijos, kas buvo kuriama tris dešimtmečius.

Antras uždavinys – sumažinti ir panaikinti Rusijos galimybę gamintis ginklus, kuriuos ji gaminosi iš toj pačioj Europos Sąjungos gaminamų medžiagų.

Tai tie dalykai yra pasiekti – Europos Sąjunga de facto tampa nepriklausoma nuo Rusijos, galų gale. Tokia Kovo 11-oji Europos Sąjungai. Ir antras dalykas, Rusijos galimybės ginkluotis modernia ginkluote yra labai apsunkintos“, – kalbėjo ministras.

„Jeigu mes norėjome išvysti nepritekliaus kamuojamus žmones Maskvos centre, kurie vietoje prabangių parduotuvių, rankinių, laikrodžių ir kažko kito slampinėtų nuo gastronomo prie gastronomo, ieškodami, kur duonos nusipirkti, tai to turbūt pasiekti valstybėje 140 mln. (gyventojų – ELTA) yra sudėtingas procesas ir, ko gero, nenorėjom to pasiekti“, – svarstė jis.

ELTA primena, kad Kremliui paskelbus apie dalinę mobilizaciją kare su Ukraina, ES valstybės susitarė kuo greičiau įvesti Rusijai tolesnes sankcijas. LRT šaltinių duomenimis, valstybės narės iš esmės rado sutarimą dėl 8-ojo ribojimų paketo. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder