Gitanas Nausėda ragina Europą atsisakyti rusiškų energijos šaltinių

Prezidentas Gitanas Nausėda pritaria Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio išsakytai kritikai dėl nepakankamai ryžtingos Europos Sąjungos reakcijos, griežtinant sankcijas Rusijai.

Šalies vadovas akcentuoja nepritariantis Europoje vis dar vyraujančiai nuomonei, kad taikant sankcijas reikia pasilikti tam tikrą manevro laisvę, jei Rusijos elgesys keistųsi.

„Europoje yra svarstoma, kad štai pasilikime sau erdvės sugriežtinti sankcijas ateityje ir pasilikime tam tikrą manevro laisvę, jeigu Rusijos elgesys keistųsi. Aš manau, kad šitoks požiūris yra klaidingas iš esmės, nes mes matome, kad jau pasiekėme tokį lygį, kur didesnių baisumų įsivaizduoti jau tiesiog neįmanoma“, – po Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kreipimosi į Lietuvos Seimą žurnalistams Seime teigė G. Nausėda.

„Šiandieną prezidentas V. Zelenskis kalbėjo apie išprievartautą kūdikį. Tai kas turi atsitikti dar baisesnio, kad mes pagaliau suprastume, kad turime spausti akseleratorių iki galo, nes tik tokiu būdu mes galime pasiekti realaus rezultato ir sustabdyti Rusiją šiame nežmoniškame kare“, – pridūrė jis.

Todėl G. Nausėda teigia ir toliau raginantis Europos kolegas pasekti Lietuvos pavyzdžiu ir atsisakyti energetinių išteklių importo iš Rusijos.

„Lietuva juk buvo valstybė, kuri buvo bene labiausiai susaistyta Europos Sąjungoje ir labiausiai priklausoma nuo energetinių išteklių importo iš Rusijos. Šiandieną mes esame pirmi, kurie paskelbė, kad nebepirksime daugiau iš šios agresyvios valstybės nei dujų, nei naftos, nei kitų energetinių išteklių. Ir esame pasirengę šventai savo pažadą vykdyti“, – pabrėžė šalies vadovas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder