Prezidentas dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke

Gitanas Nausėda: sprendimai siųsti tankus Ukrainai vėluoja, bet tikiuosi bus padaryti

Šalies prezidentas Gitanas Nausėda sako apgailestaujantis dėl vėluojančių sprendimų Ukrainai siųsti tankus, tačiau tikisi, kad šie sprendimai bus padaryti.

„Tenka apgailestauti, kad nepaprastai svarbūs sprendimai, kuriuos turime padaryti kaip galima greičiau, vėluoja dėl įvairiausių priežasčių. Turbūt galima būtų ilgą ekskursą daryti apie tai, kad visuomenės nuomonė skirtingose šalyse skirtinga, kad galbūt nenorime provokuoti tos valstybės, kuri dabar purvinais batais šliaužioja po Ukrainos teritoriją. Tai manau, neteisinga“, – sekmadienį žurnalistams Vilniuje sakė prezidentas.

Anot jo, sprendimų delsimas nemoralus tuo požiūriu, kad kiekviena diena Ukrainai kainuoja gyvybes.

G. Nausėdos teigimu, kiekvienos šalies pagal galimybes teikiama pagalba „yra kelias sutrumpinti šitą karą ir kelias greičiau pasiekti pergalę“.

„Belieka apeliuoti į šituos dalykus, kurie manau kiekvieno žmogaus, ir politiko ir ne politiko širdyje turėtų rasti atgarsį – sustokime, sustabdykime kuo greičiau šitą blogį. Visi to paties norime, išskyrus agresorių. Tikiuosi, kad sprendimai bus padaryti“, – sakė G. Nausėda.

Pastaruoju metu Berlynas susiduria su spaudimu perduoti „Leopard“ tankų Kyjivui, tačiau kol kas tokio sprendimo nėra priėmęs. Perduoti šių tankų yra apsisprendusi Lenkija, tačiau tam Varšuva laukia Vokietijos leidimo.

Daug vilčių dėta į Ramšteino karinių oro pajėgų bazėje vykusį susitikimą, tačiau šalims nepavyko sutarti dėl šios sunkiosios karinės technikos siuntimo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder