Neplaninio „Grigeo Klaipėdos“ patikrinimo metu AAD pažeidimų nenustatė

„Grigeo Klaipėda“ baudžiamoji byla bus nagrinėjama Šiauliuose

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo „Grigeo Klaipėda“ iškeltos baudžiamosios bylos teismingumą. Siekiant išsklaidyti bet kokias abejones dėl galimo šališkumo, nuspręsta jos Klaipėdos apygardos teismui nepatikėti.

Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėja Venta Valčackienė "Vakarų ekspresui" patvirtino, kad baigta tirti rezonansinė "Grigeo Klaipėda" iškelta  baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

"Siekiant pašalinti bet kokias abejones bylą nagrinėsiančio teismo nepriklausomumu ir nešališkumu, o tuo pačiu užtikrinant svarbius teisingumo interesus baudžiamoji byla turi būti perduota nagrinėti kitam apygardos teismui.

Atsižvelgiant į apygardų teismų darbo krūvius, taip pat į tai, kad dauguma proceso dalyvių gyvena Klaipėdos mieste ir rajone, byla perduodama nagrinėti Šiaulių apygardos teismui, kuris nėra pernelyg nutolęs nuo daugumos proceso dalyvių gyvenamųjų vietų, o šio teismo darbo krūvis, lyginant su Kauno ir Vilniaus apygardų teismais, yra ženkliai mažesnis", - savo sprendimą motyvavo Lietuvos apeliacinis teismas

Klaipėdos apygardos teismas šia byla "pasidžiaugė" trumpiau nei parą.

Kad byla perduota nagrinėti pastarajam teismui, sausio 3 d. oficialiai pranešė Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Gina Skersinskytė.

Tačiau jau kitą dieną pajūrio teismas kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą prašydamas spręsti dėl "Grigeo Klaipėda" bylos teismingumo - išaiškinti, ar pajūrio teismas apskritai gali nagrinėti šią bylą.

Pasak Klaipėdos apygardos teismo pirmininko vyresniosios patarėjos (komunikacijai) Dovilės Saulėnienės, byloje kaltinimai yra pareikšti teisme dirbančios teisėjos giminaičiui. Jis yra teisėjos tėvo šeimos narys.

"Klaipėdos apygardos teismo prašymų dėl bylos teismingumo nėra daug, tačiau pasitaiko", - patikino D. Saulėnienė.

"Vakarų ekspreso" duomenimis, kad nekiltų jokių abejonių dėl bylos nagrinėjo skaidrumo, išspręsti šį klausimą siekta nepaisant to, jog minėta teisėja net nenagrinėja baudžiamųjų bylų. Jos specializacija - civilinės bylos.

Aptaki formuluotė "teisėjos tėvo šeimos narys" panaudota, nes kalba eina apie teisėjos tėvo gyvenimo draugę.

Kuršių marias nevalytomis nuotekomis nežinia kiek laiko teršusios "Grigeo Klaipėda" baudžiamąją bylą sudaro net 105 tomai, arba maždaug 20 tūkstančių dokumentų.

"Vakarų ekspresas" rašė, kad kaltinimai dėl aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų, dokumentų klastojimo ir disponavimo jais bei piktnaudžiavimo pareikšti įmonei ir 14 fizinių asmenų.

Tarp pastarųjų yra ne tik "Grigeo Klaipėda" generalinis direktorius Tomas Eikinas ir dar trys ankstesni šios įmonės vadovai, bet ir įmonių grupės "Grigeo" prezidentas bei pagrindinis akcininkas Gintautas Pangonis.

Visiems jiems gresia iki septynerių metų nelaisvės.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder