Į rajono mokyklas sugrįžo 95 proc. pradinukų

Sveikatos apsaugos ministro teiktuose pakeitimuose numatyta, kad nuo kovo 22 d. bus atnaujintas pradinukų ugdymas mišriu būdu 45-iose savivaldybėse, tarp kurių yra ir Klaipėdos rajono savivaldybė. „Kaip ir prognozavome, šiuo metu jaučiama didelė euforija“, - apie į rajono mokyklas sugrįžusius pradinukus pasakojo Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius.

„Kadangi esame patekę tarp 45 savivaldybių, kurios turėjo galimybę nuo kovo 22 dienos pradėti pradinį ugdymą kontaktiniu būdu, tai, kaip ir prognozavome, šiuo metu yra didelė euforija. Matome didžiulį norą grįžti į mokyklas, ir skaičiai tai puikiai parodo. Didžiausioje mūsų mokykloje, Gargždų “Minijos„ progimnazijoje, kurioje apskritai mokosi 509 pradinukai, šiandien į klases sugrįžo 486. Endriejavo pagrindinėje mokykloje iš 47 mokinių šiandien atvyko 45, Vėžaičiuose iš 115 moksleivių į mokyklą atėjo 109, Ketvergiuose iš 126 grįžo 122 vaikai. Panašūs skaičiai yra visose mokymo įstaigose, t. y. sugrįžo dauguma, apie 95 proc. vaikų. Tokio aktyvaus lankomumo ne karantino metu retai kada sulaukdavome“, - džiaugėsi A. Petravičius.

Klaipėdos rajone yra 14 bendrojo ugdymų mokyklų (ir mokyklų skyrių), kuriose mokosi pradinių klasių mokiniai, o vietovių, kuriose mokosi pradinukai, rajone iš viso yra 20.

„Praėjusią savaitę turėjome keletą pasitarimų su mokyklų vadovais, kuriuose dalyvavo ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Bandėme išsamiai išsiaiškinti visus reikalavimus, kurie yra nustatyti sveikatos apsaugos ministro. Manau, kad mokyklų pasirengimas priimti pradinukus vyko tikrai gana sėkmingai, pradedant pavėžėjimo ir maitinimo paslaugomis. Žinoma, nesinori girti dienos be vakaro, tačiau kol kas situacija yra neprasta“, - teigė pašnekovas.

Vedėjo teigimu, didžiausias galvos skausmas šiuo metu yra prailgintos dienos grupės. „Prašome tėvų, kad, esant galimybei, vaikų nepaliktų prailgintoje grupėje. Ir, jeigu tik galima, kad vaikus į mokyklas vežtų savo pačių transportu ir tokiu būdu sumažintų galimas grėsmes užsikrėsti ir kontaktų skaičių“, - kalbėjo A. Petravičius.

Labiausiai pokalbininką neramina užsikrėtimo skaičiai rajone. Kovo 22 dienos duomenimis, per paskutines dvi savaites Klaipėdos rajone yra 183 užsikrėtusieji 100 tūkst. gyventojų. „Mes esame prie ribos. Tačiau tikėkimės, kad tiek įstaigų atlikti pasiruošiamieji darbai, tiek pačių šeimų atsakomybė ir priimami sprendimai leis pamažu grįžti į ugdymo procesą. Tikrai nesinorėtų, kad reikėtų jį nutraukti po savaitės arba vėl nebegrįžti po Velykų atostogų“, - vylėsi vedėjas.

„Labai norisi tėvų atsakomybės. Jeigu kyla bent menkiausių įtarimų, kad šeimoje kas nors serga, ar net pats vaikas prastai jaučiasi, geriau būtų, kad jo į mokyklą neleistų“, - pasakojo pokalbininkas.

Pasak A. Petravičiaus, šiuo metu situacija mokyklose yra labai palanki, nes į jas sugrįžo tik pradinukai, o ne vyresniųjų klasių moksleiviai. Vaikų klasės buvo išskirstytos į atskirus aukštus ir korpusus.

Klaipėdos mieste pradinukų ugdymą mišriu būdu nuo trečiadienio planuoja pradėti vykdyti dvi nevalstybinės mokyklos - „Universa Via“ ir „Vaivorykštės tako“ gimnazija. Nuo kovo 29 dienos numatoma, kad pradinukai grįš ir į nevalstybinę Valdorfo mokyklą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder