Į Šilalės ligoninę policijos atvežta girta moteris iššoko pro 4 aukšto langą: „Gal pagalvojo, kad pirmas aukštas yra“

Šilalės ligoninėje nutraukusi lango grotas rišusią grandinę iš ketvirto aukšto iššoko girta moteris. Ją, pagal visoje Lietuvoje galiojančią praktiką, policininkai atvežė į gydymo įstaigą, kad nusiramintų ir išsiblaivytų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tačiau girtuokliai, narkomanai ir benamiai dažnai kelia pavojų ne tik sau ar medikams, bet ir aplinkiniams. Tad medikai vis garsiau pradeda kalbėti apie blaivyklų grąžinimą.

Net grotos ant palatos lango nesulaikė į Šilalės rajono ligoninę atvežtos girtos moters.

Ji su dviem vaikais gyveno socialinių paslaugų namuose, o padauginusi alkoholio ėmė siautėti. Iškviesta policija neturėjo, kur moters dėti, tad, kaip dažniausiai tokiais atvejais ir daro, atvežė į ligoninę.

„Atvežta buvo su antrankiais. Dažniausiai taip ir būna. Antrankius nuėmė ir du vyrai policininkai paliko moterims mūsų priėmimo skyriaus. Va, prašom“, – kalba Šilalės rajono ligoninės direktorius Osvaldas Šarmavičius.

Tad medikai agresyvią, daugiau nei dvi promiles įpūtusią, moterį uždarė į palatą grotuotais langais. Grotos buvo surištos grandine.

„Ji daužė tas grotas, tampė. Net deformavo šiek tiek. Ir trūko ta grandinė.

Tada ji atsidarė langą ir gal ji apsiskaičiavo, sunku pasakyti – dvi promilės su viršum nėra taip mažai, bet nėra taip ir daug turbūt. Bet ji gal pagalvojo, kad pirmas aukštas yra. Ji ir iššoko“, – pasakoja O. Šarmavičius.

O smūgio būta baisaus. Iš ketvirto aukšto iškritusi moteris trenkėsi į turėklus, tada nukrito ant žemės. Su daugybiniais, atvirais lūžiais ji išgabenta į Klaipėdos universiteto ligoninę. Jos būklė labai sunki.

Tą vakarą sergantį draugą į priėmimo skyrių atvežė kaime netoli Šilalės gyvenantis Stasys.

Jis pirmasis ir pamatė gulinčią iškritusią moterį. Iš pradžių galvojo, kad guli koks manekenas ar rūbų krūva, tačiau priėjęs artyn išvydo kraupų vaizdą.

„Pamačiau, kad koja nusisukusi, kruvina visa. Komoj visa.

Va taip. Nė riksmų, nieko nebuvo“, – pasakoja Šilalės rajono gyventojas Stasys Petkus.

Vyras nubėgo į ligoninę ir iškvietė medikus, padėjo jiems moterį gaivinti.

Anot daktarų, jei ne Stasys, neaišku, kada kas būtų pamatęs gulinčią lauke moterį, tad istorija galėjo baigtis kur kas blogiau.

Pats vyriškis medikų nekaltina, sako čia kur kas didesnio masto problema.

„Daktarai turi atlikti išblaivinimo funkciją. Atveža kokį, girdi.

Atveža, va mano giminaitis dirbo Kaune klinikose, dirbo, kol budėjimuose būdavo. Sako, atveža kruviną, jis mum maišo su kuloku po nosim – tu jam žaizdą susiūk gražiai paėmęs. Tai va ir čia. Būtų blaivykla, būtų...“, – sako Stasys.

Ir iš tiesų, tos pačios Šilalės ligoninės medikai pasakoja, kad panaikinus blaivyklas, policininkai kasdien veža jiems benamius, girtuoklius ir narkomanus.

Taip šie jau tampa medikų problema.

„Paprastom dienom atvyksta pas mus pacientai išgėrę, agresyvūs.

Kurie šūkauja, necenzūriniais žodžiais mus kolioja. Tai mes neturim jų kur padėti ir jiems pagalbos tikros medicininės kaip ir nereikia.

Jie tik trukdo darbui“, – tvirtina Šilalės rajono ligoninės Priėmimo skyriaus slaugytoja Laima Bernotienė.

Maža to, tokie neprognozuojami asmenys dažnai būna agresyvūs.

Siaubia palatas, gąsdina medikus bei pacientus. Puola muštis.

„Priėmimas yra tas pats, kur atvyksta tėveliai su vaikais.

Ir pagalvokit, jei toks triukšmauja, šūkauja. Jie būna nešvarūs. Ir nemanau, kad tokioje aplinkoje reikėtų matyti vaikams.

Nereikia šito“, – kalba L. Bernotienė.

Ir tokia situacija visose šalies ligoninėse, kuriose veikia priėmimo skyriai.

Štai Klaipėdos universiteto ligoninės medikai pasakoja, kad kol prižiūri alkoholikus ir benamius, gaišta realiai sergantiems pacientams numatytą laiką.

„Aišku, dokumentacijos bereikalingas pildymas.

Tas jų būklės sekimas, kuris realiai nereikalingas neblaiviam pacientui. Nes girtumas yra psichikos sutrikimas, ne liga“, – teigia Klaipėdos universiteto ligoninės Priėmimo skyriaus vedėja Rūta Juškaitė.

„Tai kyla tokių minčių, ar čia yra ligoninės funkcija vykdyti išblaivinimo paslaugą“, – sako O. Šarmavičius.

Tačiau Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad pirma reikia sureguliuoti bendradarbiavimą tarp įvairių institucijų.

„Nes spręsdami įvairius medikų klausimus mes ir susiduriam, kad išsprendus vieną vietą, atsiranda kita vieta.

Duodu pavyzdį labai konkretų. Atsirado situacija, kad reikia pavojaus mygtukų, jie įrengiami, sudaroma sutartis su policija ar privačia bendrove, bet tada atsiranda klausimas, ar laiku atvažiuoja, ar padeda ir taip toliau“, – aiškina A. Dulkys.

Ministras žada atsakingas institucijas sodinti prie brendo stalo ir neadekvačių ar girtų asmenų gabenimą į ligonines spręsti.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder