Neplaninio „Grigeo Klaipėdos“ patikrinimo metu AAD pažeidimų nenustatė

Incidentas „Grigeo Klaipėda“ įvyko dėl automatinės sklendės gedimo

(1)

Atlikus vidinį bendrovės „Grigeo Klaipėda“ vandens tvarkymo sistemos patikrinimą, nustatyta, kad nedidelis kiekis technologinio vandens į „Klaipėdos vandens“ eksploatuojamus lietaus nuotekų tinklus ir per juos į Kuršių marias antradienį pateko dėl automatinės sklendės gedimo.

Pasak Pauliaus Sereikio, „Grigeo Klaipėda“ technikos direktoriaus, laikinas techninis gedimas buvo pašalintas operatyviai ir užtikrinta, kad incidentas nebepasikartos. Bendrovės vertinimais, į aplinką galėjo patekti keliolika kubų apyvartinio technologinio vandens. Tikslus kiekis nustatinėjamas glaudžiai bendradarbiaujant su aplinkosaugos specialistais, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Surinkti vandens mėginiai atiduoti tirti laboratorijose.

Pasak P. Sereikio, dėl sklendės gedimo buvo sutrikęs apyvartinio technologinio vandens baseino darbinio lygio palaikymas. Tai lėmė, kad pakilus vandens lygiui baseine, vanduo ištekėjo per tam tikslui skirtą persipylimo vamzdį, o juo – į surinkimo kolektorių.

„Nedidelė dalis vandens per nesandarų lietaus vandens nuvedimo vamzdį pateko į miesto lietaus nuotekų surinkimo sistemą ir po pirminio valymo „Klaipėdos vandens“ lietaus nuotekų valymo įrenginiuose pateko į Kuršių marias“, – teigia P. Sereikis.

Pasak jo, įmonė glaudžiai bendradarbiauja su aplinkosaugos institucijomis ir teikia joms visą reikalingą informaciją apie incidentą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder