Ingrida Šimonytė ir Vokietijos gynybos ministrė aptarė spartesnį karių įsikūrimą Lietuvoje

Lietuva siekia greitesnio Vokietijos pajėgų įsikūrimo Lietuvoje ir yra pasiruošusi užtikrinti reikalingą infrastruktūrą, sakė šeštadienį Vilniuje su Vokietijos gynybos ministre Christine Lambrecht (Kristin Lambrecht) susitikusi premjerė Ingrida Šimonytė.  

Kaip pranešė Vyriausybė, susitikime, kuriame dalyvavo premjerė, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, buvo aptarti žingsniai, siekiant tinkamai pasirengti Lietuvai priskirtų Vokietijos vadovaujamų kovinės brigados dydžio pajėgų priėmimui.

„NATO sąjungininkų pajėgų stiprinimas Lietuvoje ir visoje NATO rytinėje dalyje siunčia aiškų ir tvirtą atgrasymo signalą potencialiam agresoriui ir yra geriausia investicija į taiką ir stabilumą mūsų regione. Todėl turime lūkestį ir siekiame kuo greitesnio šių pajėgų įsikūrimo Lietuvoje ir tam esame pasiruošę užtikrinti tinkamą priimančios šalies pagalbą bei visą reikalingą infrastruktūrą“, – pabrėžė I. Šimonytė.

Premjerė pažymėjo, kad Vyriausybė operatyviai jau priėmė sprendimus tam, kad šalyje būtų nedelsiant vystoma visa reikiama infrastruktūra, karinių poligonų galimybės, plečiama kita priimančiosios šalies parama, reikalinga Vokietijos vadovaujamoms kovinėms pajėgoms.

„Greitas ir kryptingas NATO sprendimų dėl atgrasymo ir gynybos sustiprinimo Aljanso rytinėje dalyje įgyvendinimas, taip pat ir siekis parengti Lietuvai priskirtą Vokietijos vadovaujamą kovinę brigadą, yra ypatingai svarbus mūsų šaliai ir visam regionui“, – sakė I. Šimonytė.

NATO priėmus sprendimus dėl atgrasymo ir gynybos sustiprinimo Aljanso rytinėse narėse, rugsėjo pradžioje Rukloje jau buvo dislokuotas Vokietijos 41-osios brigados valdymo elementas.

Susitikime taip pat buvo kalbama apie Europos vienybės svarbą bei bendras pastangas, apribojant Rusijai galimybes vykdyti karinę agresiją, o taip pat apie karinės paramos Ukrainai teikimą.

Premjerė pažymėjo, kad Europos saugumo ateitis šiandien yra sprendžiama Ukrainoje, todėl būtina išlaikyti vienybę ir ne tik tęsti, bet ir spartinti paramos, visų pirma karinės, Ukrainai teikimą.

„Ukrainos pergalė šiame kare yra reikalinga vardan taikos Europoje“, – pabrėžė I. Šimonytė.

Lietuvos premjerė padėkojo Vokietijai už parodytą lyderystę didinti karines pajėgas Lietuvoje ir už ilgametį Vokietijos indėlį į Baltijos šalių saugumą, skelbiama pranešime.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder