Ingrida Šimonytė pasveikino naująjį Švedijos premjerą

Premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino Švedijos parlamente šalies premjeru pirmadienį patvirtintą Ulfą Kristerssoną (Ulfą Kristersoną), pažymėdama naujas bendradarbiavimo galimybes saugumo ir gynybos srityse šiai Stokholmui nusprendus jungtis prie NATO.

„Ukrainai tęsiant herojišką kovą už savo laisvę ir globalią saugumo tvarką, mūsų vienybė ir kolektyvinė parama yra esminės, siekiant atsilaikyti ir sustabdyti nepateisinamą Rusijos agresiją, o taip pat neleidžiant tarptautinei bendruomenei priprasti prie karo liepsnų Europoje. Tvirtai tikiu, kad išsaugodami solidarumą ir tvirtą laikyseną, paremtą laisvės ir demokratijos vertybėmis, įveiksime karo siaubus, kurių liudininkais šiandien esame“, – pranešime sakė Lietuvos premjerė.

I. Šimonytė pabrėžia, kad Lietuva yra pagerbta, galėdama vadinti Švediją artima sąjungininke ir strategine partnere, su kuria sieja stiprėjantys dvišaliai ryšiai, tvirta ir dinamiška partnerystė europiniuose bei Šiaurės-Baltijos šalių formatuose.

Vyriausybės paskelbtame I. Šimonytės sveikinime naujajam Švedijos ministrų kabinetui ji linkėjo sėkmės siekiant užsibrėžtų tikslų, šalies žmonių saugumo, klestėjimo ir gerovės stiprinimo.

Švedijos konservatorių lyderis U. Kristerssonas pirmadienį parlamente buvo išrinktas ministru pirmininku per balsavimą, kuriame dešiniuosius pirmą kartą parėmė kraštutinių dešiniųjų Švedijos demokratų (SD) partija.

Praėjusią savaitę jis paskelbė apie susitarimą sudaryti trijų partijų vyriausybę tarp jo Nuosaikiųjų partijos, krikščionių demokratų ir liberalų, kuriuos parlamente remia jų pagrindinė sąjungininkė SD.

U. Kristerssonas premjero pareigose keičia Magdaleną Andersson (Magdaleną Anderson), vadovaujančią didžiausiai Švedijos socialdemokratų partijai, kuri atsidūrė opozicijoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder