Pinigai

Iš vienišo asmens išmokos nebus galima išieškoti skolų

Seimas priėmė Civilinio proceso kodekso pataisas, pagal kurias nei iš našlių pensijos, nei iš vienišo asmens išmokos negalės būti vykdomi išskaitymai pagal Civilinio proceso kodeksą.

Seimo narė Rima Baškienė, kalbėdama dėl šių naujų nuostatų priėmimo, pabrėžė, kad būtina nustatyti teisinį reguliavimą, neleisiantį išieškojimo nukreipti į vienišo asmens išmokas. „Labai teisinga, jeigu duodame, tai ir duokime žmonėms su tam tikra garantija, kad joks išieškojimas iš šių vienišo asmens išmokų nebus taikomas“, − sakė parlamentarė.

Pasak iniciatorių, šis teisinis reguliavimas leis užtikrinti taiklesnę valstybės paramą vienišiems asmenims, t. y., asmenys galės šias sumas panaudoti savo reikmėms tenkinti ir tai prisidės prie skurdo mažinimo.

Seimo priimtos pataisos įsigalios nuo kitų metų sausio 1 d.

Seimas prieš dvi savaites priėmė Vienišo asmens išmokos įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos vienišo asmens išmokas – 32 eurus – nuo kitų metų pradžios gaus visi vieniši neįgalieji ir pensinio amžiaus žmonės. Skaičiuojama, kad nuo 2022 m. šią išmoką arba našlių pensiją gaus daugiau kaip 400 tūkst. žmonių.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder