Aptaškius praeivį, galite sulaukti ir baudos

Įspėja žiūrėti, kur važiuojate: aptaškius praeivį, galite sulaukti ir baudos

(2)

Nors kiekvienas vairuotojas privalo laikytis Kelių eismo taisyklių (KET), tačiau policijai tenka fiksuoti daugybę skirtingų atliekamų pažeidimų. Pavyzdžiui, jeigu vairuotojas, pravažiuodamas šlapia kelio danga, aptaškė praeivį, už tai jis taip pat gali sulaukti atitinkamos bausmės, jeigu gyventojai parašytų pareiškimą ir įrodyti savo tiesą.

Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovė Daiva Žilinskė kiek anksčiau naujienų portalui tv3.lt sakė, kad jeigu gyventojus aptaškė keliu pravažiavęs automobilis, siekdami prisiteisti moralinę ir materialinę žalą, jie iš tiesų turi teisę kreiptis į policiją.

„Pėsčiasis gali kreiptis į policiją. Kelių eismo taisyklėse tokia situacija neaptarta. Kiekvienas atvejis vertinamas individualiai, aiškinamasi visos aplinkybės.

Atsakomybė asmeniui gali būti taikoma už padarytą nusižengimą – Kelių eismo taisyklių pažeidimą“,– kalbėjo policijos atstovė. 

Ką dar turi žinoti pėstieji?

Jeigu gyventojai nuspręstų kreiptis į policiją dėl to, kad pravažiuojantis automobilis juos aptaškė vandeniu ar purvu, policijai būtina pateikti detales įvykio aplinkybes.

„Kreipiantis į policiją, privaloma nurodyti įvykio (atsitikimo) datą, laiką, vietą, transporto priemonės valstybinį numerį, pateikti aplinkybes (jei jos buvo užfiksuotos, pridėti vaizdo medžiagą).

Policijos pareigūnas, atlikdamas administracinio nusižengimo tyrimą, privalo imtis visų priemonių, kad būtų visapusiškai, objektyviai, kiek įmanoma per trumpesnį laiką ištirtos veikos aplinkybės. T. y. pareigūnas, atliekantis administracinio nusižengimo tyrimą, renka įrodymus.

Jei pareigūnas priima nutarimą nepradėti administracinio nusižengimo teisenos, toks sprendimas gali būti skundžiamas teismui“, – kalbėjo D. Žilinskė.

Policijos atstovė savo ruožtu primena, kad eismo dalyviai privalo laikytis visų būtinų atsargumo priemonių, nekelti pavojaus kitų eismo dalyvių, kitų asmenų ar jų turto saugumui ir aplinkai.

Be to, eismo dalyviams vertėtų neužmiršti pagarbos vienas kitam, mandagumo, abipusio dėmesio, atidumo.

Būtent tai apibrėžia ir KET 4 punktas, kuris sako, kad eismo dalyvių elgesys grindžiamas savitarpio pagarba ir atsargumu.

tv3.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder