Išskirtiniu medaliu apdovanos per Jūros šventę

Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacija šiemet per Jūros šventę pagerbs labiausiai laivų statybos ir remonto srityje pasižymėjusius savo darbuotojus. Asociacija laukia pasiūlymų iš savo narių. Vienas kandidatas jau turimas.

Pauliaus Lindenau atminimo medalis įsteigtas neseniai. 2019-ieji uostamiestyje buvo paskelbti Didžiojo elingo metais, mat sukako 100 metų, kai dabartinės bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ teritorijoje buvo įsteigta Pauliaus Lindenau laivų statykla. Būtent ji davė didelį impulsą mūsų uostamiestyje vystysis laivų statybai.

Beje, tais laikais tai buvo gana moderni laivų statykla Baltijos jūros regione, statė daug laivų, joje dirbo daug darbuotojų. Pats P. Lindenau buvo Klaipėdoje labai gerbiamas žmogus.

Tais metais Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijos vykdomasis direktorius Viktoras Čepys bandė susisiekti su P. Lindenau giminaičiais, nes planuota sukurti jo medalį, kuris būtų teikiamas laivų statybos ir remonto srityje pasižymėjusiems specialistams.

Pasak V. Čepio, prieš kelerius metus mirė paskutinis P. Lindenau anūkas, o kiti giminaičiai per daug tuo nesidomėjo.

Bėgant nuo karo į Vokietiją iškraustytą Lindenau gamyklą šiuo metu valdo nauji investuotojai.

Nepaisydama to, asociacija vis dėlto įsteigė P. Lindenau atminimo medalį, jis pagamintas užpernai.

Beje, jau šeši medaliai įteikti, paskutinis - Estijos koncerno „BLRT Grupp“ bendrovės „Vakarų laivų remontas“ direktoriui Andrejui Babachinui. Medalis jau įteiktas ir „BLRT Grupp“ valdybos pirmininkui Fiodorui Bermanui. Pernai Jūros šventės metu, jūrininkų pagerbimo ceremonijoje „Jūrą Lietuvai atvėrusiems“, asociacija apdovanojo P. Lindenau atminimo medaliu UAB „Klaipėdos laivų remonto“ generalinį direktorių Alvydą Butkų ir laivų remonto ir aptarnavimo cecho vadovą, kokybės inspektorių-defektuotoją Povilą Jasiukaitį, UAB „Garant“ vyr. technologą Vladimirą Bugajevą.

Pirmieji medaliai buvo įteikti užpernai prie paminklo „Albatrosas“. Pasak V. Čepio, laukti iki Jūros šventės ne visada pavyksta. Pavyzdžiui, daug metų išdirbęs žmogus išeina į pensiją, jam medalis teikiamas ta proga.

Sidebar placeholder